EN

(НЕ)ОЗНАЧЕНІ


До 16 грудня в “Музеї сучасного мистецтва Одеси” можна подивитися виставку Нікіти Кадана (Київ)

Текст організаторів:

До 16 грудня 2018 у Музеї сучасного мистецтва Одеси триватиме виставка «(не)означені», яка поєднує творчі рефлексії українського художника Нікіти Кадана та сучасні історичні дослідження щодо тем, пов’язаних зі злочинами нацизму та сталінізму, етнічними чистками та іншими актами насильства в 30-40 роках ХХ століття. Проект покликаний дати імпульс до переосмислення травматичних і все ще не проговорених подій нашого минулого.

Основою виставки є роботи Нікіти Кадана. Серед них кілька графічних серій: «Національний ландшафт», «Гілка», «Погром» та роботи «Селянин» і аудіоінсталяції “Мешканці Колізею”. Працюючи з історичними документами та фотографіями жертв найстрашніших масових злочинів ХХ століття, художник звертається до теми насилля і ставить питання про небезпеки заідеологізування і маніпулювання, витіснення «незручної історії» та наслідків «конкуренцій пам’ятей».

Виставкова програма включатиме лекції, дискусії, авторські тури та покази фільмів. Особливістю виставки є залучення дослідників, насамперед істориків, а також представників таких дисциплін як філософія, антропологія, література, візуальна культура. Це автори та авторки з України, США, Польщі, Великобританії, Німеччини, які працюють з джерельними матеріалами та беруть участь у сучасних дискусіях на ці теми.

Проект «(не)означені» розпочався у 2017 році виставкою та публічною програмою у Центрі міської історії у Львові. У 2016 році вибрані роботи експонувалися на виставці «Кістки перемішалися» у Галереї Арсенал (Білосток, Польща).
Нікіта Кадан — художник; народився у Києві у 1982 році. У 2007 закінчив Національну Академію Образотворчого Мистецтва і Архітектури, де навчався на відділенні живопису у майстерні монументального мистецтва під керівництвом професора М. А. Стороженко. Автор скульптур та інсталяцій, живописних та графічних робіт. Член групи художників Р.Е.П. та кураторського й активістського об’єднання Худрада.

Автори текстів: Марсі Шор, Мартін Поллак, Ганс Ульріх Гумбрехт, Юрій Лейдерман, Карел Беркгоф, Крістоф Мік, Андрій Усач, Кейт Браун, Михайло Мінаков, Ґжеґож Мотика, Іван-Павло Химка, Ян Томаш Ґросс, Омер Бартов,Крістоф Мік, Джесіка Зихович, Олена Петренко, Джейсон Франсіско, Кай Штруве.

Куратори: Софія Дяк, Оксана Довгополова, Олександра Трянова.

Організатори:
Музей сучасного мистецтва Одеси
Центр міської історії (Львів)
Hubs of History (Одеса)

Окремі події відбудуться у співпраці з:
Harun Faroki Film Production

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Музей сучасного мистецтва Одеси

Белинського, 5, Одеса

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.