EN

НАВІТЬ НЕ ДУМАЙ


Чим зайняті художники “Сквоту на Олегівській в період пандемії. Відео-зйомка: Андрій Сомарець, монтаж: Ігор Конвалов (Київ).

Виставку, створених робіт можна подивитися в ЦСМ «Совіарт» (художники: Ігор Коновалов, Анатолій Варваров, Сергій Корнієвський, Едуард Потапенков) до 17.02.2021 року.

 

Цей проект можна назвати «ударом головою об стінку», але з маленькою надією, що все-ж комусь це треба в наш час; або результатом того, чого ми не уявляємо, тому ми про це навіть не думаємо, просто продовжуємо таким чином підтримувати дружбу.

Виходячи з художнього досвіду довжиною в кілька десятків років, нам якоюсь мірою пощастило, що ми з 1990-х років і до сьогодні представляємо арт-комуну «Сквот на вулиці Олегівській». Наш успіх, який складається в довголіття творчого синтезу особистостей, говорить суспільству, що ми є в одному великому проекті – саме життя.

Хаотичність місцевої ситуації та її нестабільність, що нагадує 1990-ті, дає посил звернутися до наших минулих практик синергетичного ефекту. Коли абсолютно різні за характером учасники домовляються про місце і час зустрічі, щоб в цей моментнепередбачувано здійснити дію й зафіксувати переплетений колективний розум із внутрішнім світом на одній площині полотна. До того ж вихідними хвилями енергії в обговоренні і процесі творення є не тільки абстрактні форми, що відсилають до платоновських першообразів досконалих форм в світі ідей, а й до фігуративних сюжетів, балансуючих на межі тваринного світу і людського суспільства. Результат взаємодії – бажання поділитися з суспільством своїми візіями коктейлю дружби.

Ігор Коновалов

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.