EN

НАДНОВА. МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ

 

З 9 по 14 червня в Базель Арт Центрі відбудеться презентація виставки «Наднова. Мистецтво України», в рамках якої будуть представлені три проєкти: «Непорушна Стіна»; «Bohemian Art Corner. Basel edition»; благодійний фандрейзинг «Руки для мами», що познайомлять швейцарську публіку з українським сучасним мистецтвом. 

Текст організаторів:

Відкриття виставки відбудеться 13 червня о 18:00. Кураторки: Анна Луговська та Анна Аветова. Проєкт реалізовано за підтримки Voices of Culture, Посольства України в Швейцарії, Женевського осередку українського товариства у Швейцарії та Базельського осередку українців у Швейцарії.

Серед учасників виставки українські художники: Олег Тістол, Віктор Сидоренко, Сергій Мельниченко, Наталія Корф-Іванюк, Waone, Анна Луговська, Юрій Мусатов, Ніна Мурашкіна, Андрій Підлісний.

Проєкт «Наднова. Мистецтво України» ілюструє народження нового зі старого, адже все, що занурене у нелінійний потік часу, постійно змінюється та переосмислюється. У рефлексіях з приводу своєї національної ідентичності та колективної приналежності, у відповідь на жахливі події та екстремальні трагедії вибухає наднова — зірка, утворена з наших голосів, нашого болю та нашої рішучості. Це феномен, який зароджується глибоко у надрах світил, але виривається назовні, осяюючи собою усі об’єкти на видноколі. Українське суспільство зараз переживає страшну травму війни, борючись за свою незалежність. Але на цьому темному тлі виринає безліч яскравих променів світла. Це наш світанок, і це лише початок.

Виставка «Наднова. Мистецтво України» обєднала в собі три проєкти: «Непорушна Стіна»; «Bohemian Art Corner. Basel edition»; благодійний фандрейзинг «Руки для мами».

Проєкт «Непорушна стіна» постане символом згуртованості українського народу. Він представить монументальну мозаїку, що поєднує понад 250 мистецьких творів, створених більше як 100 українськими художниками протягом перших двох місяців війни і роздрукованих в єдиному форматі. Колективне висловлювання багатьох художників зливається в єдину «Непорушну стіну», в єдиний мистецький щит.

«Bohemian Art Corner. Basel edition» презентує мистецтво у форматі арт вечірки – виставка молодого сучасного мистецтва з усіма атрибутами вечірки та спілкуванням з художниками та кураторами у неформальній атмосфері. Проект започатковано у 2020 році в Києві, українськими кураторками Анною Аветовою та Дар’єю Біленко. За ці роки було проведено 12 арт вечірок. Кожне видання унікальне, стильне, насичене сучасним мистецтвом. Bohemian Art Corner цезавжди: відкриття нових імен серед молодих художників, нові локації для кожної події, цікаві колаборації, богемна атмосфера. Кожного разу куратори працюють з контекстом локації, і відбирають авторів, чиє мистецтво ідеально збігається з контекстом, продиктованим місцем. Більше: @bohemian.art.corner

 

 

Благодійний фандрейзинг «Руки для мами» має на меті зібрати кошти на протези для українських матерів, що втратили кінцівки під час війни, адже вони мають продовжувати жити й доглядати своїх малолітніх дітей.

Адреса: Basel Art Center. Riehentorstrasse 31 / 33, 4058 Basel, Switzerland

Виставка працює щоденно з 9 по 14 червня 2022 з 10:00 до 18:00

Контактна особа: Анна Луговська +380 (63) 8107236 (What’s app)/ +4179 8278761

Email: anna.luhovska.art@gmail.com

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.