Меню

Надія Павліченко в NAMU

23 листопада о 12.00

Текст організаторів:

Відкривається лекційний сезон 2019/2020! І перша лекція буде присвячена відомій київській родині колекціонерів і меценатів Богдану і Варварі Ханенкам.

Історії колекціонерів мистецтва не менш захопливі, аніж пригодницькі романи, і сповнені білих плям та загадок. Наприклад, від родинного архіву Ханенків майже не залишилося документів, адже Варвара Ханенко заповіла спалити більшість паперів.

Реконструювати історію їхнього життя та історію формування колекції допомагають мемуари її чоловіка Богдана Ханенка, видані у 2009 році. Він згадував, як під час випадкової розмови з московським кіннозаводчиком М. Малютіним з’ясувалося, що той, нещодавно ставши власником будинку з багатьма старовинними картинами, викинув їх як непотріб на горище. Богдан Ханенко одразу ж оглянув той “непотріб” і вирішив купити все. Тієї ж ночі він перевіз до себе майже 100 малярських творів, і серед них такі перлини як натюрморт Сурбарана “Посуд та млинок для шоколаду”, “Портрет старого в східному одязі” школи Рембрандта, “Воскресіння Лазаря” школи Рубенса, “Танцюючі німфи” Креспі, твори італійської, голландської, фламандської шкіл живопису.

Ці картини нині можна побачити у Музеї Ханенків, а про дивовижну історію створення збірки розповість у суботу Nadia Pavlichenko.

Вартість квитка: 100 грн
Для студентів, школярів, пенсіонерів: 50 грн

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTUffdp1-eOXYevxq-KlNjlS039qXXWiG-4doZ8L-h5gWGzg/viewform?vc=0&c=0&w=1

Національний художній музей України
Грушевського, 6

бачите помилку, пишіть сюди