Меню

Надія Каабі-Лінке в IZONE

21 листопада о 19.00

Текст організаторів:

Інсталяція «Ремонт» знаної мисткині українського походження, уродженки Тунісу Надії Каабі-Лінке.

Використовуючи “ремонт” як метафору, що найкраще описує стан речей у сучасному світі, Каабе-Лінке для свого “ремонту” використала бруківку, нещільно розставивши її по підлозі та залишивши незаповненими щілини між каменями.

Надія Каабі-Лінке натякає на те, що поняття нестабільності та поголовної неясності сьогодні стали нормою:

— Страх втратити статок, престиж, повагу та вплив переважає часто суперечливі факти, але не дивлячись на постійну тривогу через соціальний та економічний спад, люди пристосовуються до нерівномірного розподілу матеріальних благ.

— Вплив капіталізму на екологію через кожен з аспектів людського існування вже давно встановлено, але досі на горизонті не з’явилось жодних тектонічних змін соціополітичного сприйняття цих процесів.

В українських реаліях інсталяція пропонує тонкий дослідницький погляд на складну геополітичну ситуацію в країні — впродовж останніх років Україна боролась не лише за свою цілісність, а й за політичні свободи та демократію. На тлі приходу нової президентської адміністрації та нових облич до Верховної Ради, все ще не зрозуміло, чи продовжить країна долати корупцію, чи зможе струснути старі джерела нестабільності, чи не зверне у російському напрямку.

Надія Каабі-Лінке народилась в місті Туніс, її мати українка, а батько — тунісець. Вона закінчила Туніський інститут образотворчих мистецтв у 1999 році та отримала у 2008 році ступінь доктора філософії за напрямом Мистецтво та Науки в Університеті Париж I Пантеон-Сорбонна.

Каабі-Лінке має свою особисту історію міграції між культурами та кордонами, яка справила величезний вплив на її практику — вона росла між Тунісом, Києвом і Дубаєм, на даний момент проживає в Берліні та Києві.
Роботи художниці дають фізичну присутність тому, що має тенденцію залишатися невидимим, будь то люди, структури або геополітичні сили, які їх формують.

Надія мала персональні виставки в музеї Галуста Гюльбенкяна в Лісабоні (2013), у Даллас Контемпорарі (2015), та у Художньому музеї в Бонні (2017).

Її роботи були виставлені на численних групових виставках, серед яких виставки у Арт центрі Нам Джун Пайка, Сеул (2013); Музеї сучасного мистецтва, Нью-Йорк (2013); Музеї сучасного мистецтва Луїзіани, Хумлебек, Данія (2014 року); Музеї Соломона Р. Гуггенхайма, Нью-Йорк (2016), Музеї Далласа, Даллас (2018) Мартін Гропіус Бау, Берлін (2019).

Серед інших, її роботи є частиною великих державних колекцій, таких як Центр Жоржа Помпіду Париж, Музей Соломона Гуггенхайма в Нью-Йорку, MoMA в Нью-Йорку, M+, Гонконг, Художній фонд Шарджа.

Надія була учасницею бієнале в Шарджі, (2009); Венеціанської бієнале (2011); Бієнале в Ліверпулі (2012) та Бієнале Кочі-Музіріс(2012), а також Бієнале в Лахорі та Бієнале в Карачі (2018).

Деталі виставки:

Кураторка: Катерина Філюк
Проектна менеджерка: Наталія Андреєва

Виставка проходитиме по 12 січня 2020 | без вихідних | 10:00–20:00

Вхід на виставку та на відкриття — вільний.

IZONE
Набережно-Лугова, 8, 2-й поверх

 

бачите помилку, пишіть сюди