EN

На будівництві арт-центру Avangarden у Києві відкрили виставку “Еклектика спогадів”

Вже влітку на вул. Січових Стрільців, 23а відкриється арт-центр Avangarden, який включає в себе галерею сучасного мистецтва та винний бар. Це мультидисциплінарний проєкт, присвячений організації та розвитку ініціатив в області сучасної культури та мистецтва. 

Зараз усередині триває активна фаза будівельних робіт, але виставкова програма вже почалася. У великих панорамних вікнах майбутнього центру можна побачити проєкт «Loading…». Це серія виставок українських художників, які триватимуть до фізичного відкриття Avangarden. Роботи змінюються кожні два тижня. Актуальна експозиція складається з серії живопису художника Сергія Кондратюка. Наступна виставка познайомить (не)випадкових глядачів з творчістю Юрія Денисенкова. 

 

 

Виставковий проєкт «Loading…» – це роботи українських митців у вікнах, які ненав’язливо знайомлять перехожих з мистецтвом. Ідея резонує з культурним кодом майбутнього арт-центру: мистецтво може бути близьким кожному, це невід’ємна частина нашого життя, навіть у ритмі галасливих вулиць великого міста. Саме тому сповільнюйте хід, коли будете проходити вікна Avangarden. Відривайте очі від екрану телефону та розглядайте роботи молодих українських художників, поки вони розглядають вас.

Перша виставка всередині на будівництві арт-центру Avangarden “Еклектика спогадів” являє собою діалог двох молодих українських художників – Сергія Кондратюка та Діми Красного. Обидва автори працюють з темою пам’яті і досліджують надзвичайно складну когнітивну функцію. Художні роздуми включають в себе серію графічних і живописних робіт, арт-об’єкти та інсталяції.

 

 

На знімках, які лягли в основу живописних робіт проєкту Сергія Кондратюка “Пляма пам’яті”, немає місця людині, як унікальної особистості зі своїми індивідуальними переживаннями. Замість цього бачимо постановочні символи колективізму, розмиті обриси епохи.

Об’єкти, які використовує Діма Красний в своїх проектах “Found objects” і “Знайдені знімкі”, зберігають в собі індивідуальну пам’ять і народжуються вдруге. З наївного предмету побуту переміщаючись в категорію об’єктів художнього осмислення.

“Обидва художники грають зі спадщиною поколінь, струшують з нього пил, що налипнув за десятиліття, оголюють спогади, встановлюючи зв’язок між образом і його сприйняттям. Минуле вкрите туманом, так само як і невизначене майбутнє. Реально тільки сьогодення, і це все, що у нас є.” – коментує кураторка проєкту Світлана Левченко.

 

 

Відкриття арт-центру планується вже цього літа. 

Засновницею арт-центру стала продюсерка мистецьких проєктів та комунікаційниця Каріна Качуровська. Арт-менеджерка з 10-річним досвідом організації виставок і освітніх програм, співпрацювала з Українським Інститутом у межах Двостороннього року культури Україна-Австрія, за підтримки Українського культурного фонду була генеральною продюсеркою видання  “Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – поч. ХХІ ст.” авторства Аліси Ложкіної. У 2018 очолила перший в Україні Клуб Колекціонерів та координувала проєкт по співпраці з Центром Помпіду у Парижі, присвячений  передачі творів українських  художників до фонду Помпіду.

AVANGARDEN – галерея сучасного мистецтва та винний бар. Місце зустрічі діячів креативного класу і бізнесу.

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.