EN

МУЗЕЙ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА ОДЕСИ. ПРЕЗЕНТАЦІЯ АРХІВУ


24 листопада о 18.00 в МСМО відбудеться презентація онлайн-архіву. Семен Кантор (Одеса) та Наталія Ревко (Одеса) про роботу над свторенням архівного сайту.

Текст організаторів: 

презентація онлайн-архіву сучасного мистецтва

 

 

 

art (co)archive: в Одесі відбудеться

Дата та час: 24 листопада, 18:00

Адреса: вул. Леонтовича (Белінського), 5

 

Музей сучасного мистецтва Одеси, в партнерстві з Харківською муніципальною галереєю створюють проект онлайн-архіву art (co)archive, в якому будуть опубліковані твори і архівні документи з фондів та колекцій інституцій, а також з приватних збірок. Відкриття ресурсу заплановано на кінець листопада.

 

Першим кроком в реалізації проекту стала публікація оцифрованих творів і документів з фонду й архіву МСМО, пов’язаних з 1980-ми, з творчістю групи художників, яких сьогодні називають “одеськими концептуалістами”, а саме: Леоніда Войцехова, Юрія Лейдермана, Сергія Ануфрієва, Ігоря Чацкіна, групи “Перці” та інших авторів. У свою чергу партнер проекту, Харківська муніципальна галерея, підготувала пакет матеріалів, які стосуються концептуальних практик в творчості Вагріча Бахчаняна і Бориса Михайлова.

 

Важлива складова проекту – це пошук і підготовка до публікації на ресурсі творів і архівних документів з приватних колекцій, музейних збірок та архівів художників. Цим і обумовлено використання в назві префікса (co), який означає об’єднання і партнерство, як основу роботи над онлайн-архівом.

 

Автори проекту сподіваються, що публікація у відкритому доступі колекцій інституцій та приватних осіб сприятиме дослідженням, появі критичних і аналітичних матеріалів, а зручна платформа веб-сайту допоможе зацікавити ширшу аудиторію.

 

Відкриття ресурсу заплановано на 24 листопада, як і перша презентація в Музеї сучасного мистецтва Одеси, о 18:00.

 

Під час зустрічей ми розповімо, як створювався art (co)archive, поговоримо про можливості співпраці для дослідників і кураторів, про найближчі плани проекту і про художників, представлених в архіві на момент відкриття.

 

Проект реалізується за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом, та здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

 

Організатор проекту

 

Музей сучасного мистецтва Одеси. Діяльність інституції спрямована на дослідження і музеєфікацію локального сучасного мистецтва (modern and contemporary), розвиток культури в регіоні. Однією з ключових завдань МСМО є інтеграція одеського мистецтва у всеукраїнський і міжнародний художні контексти. З 2008 року МСМО організовує Одеську бієнале сучасного мистецтва (з 2013 року подія є міжнародною за складом учасників).

 

Партнери проекту

 

Харківська муніципальна галерея. Основний напрямок діяльності – популяризація українського сучасного мистецтва. Багато років входить в топи провідних арт-інституцій України, провела ряд масштабних міжнародних проектів. З 2003 року кожні два роки Галерея проводить фестиваль мистецтва молодих художників NonStopMedia: з теоретичною платформою, майстер-класами та спецпроектами.

 

Національний художній музей – найбільший художній музей країни, фонди якого налічують близько 40 тисяч експонатів.

 

Контакти

artcoarchive@gmail.com

https://www.facebook.com/artcoarchive/

Контактна особа: Наталія Ревко,

керівник проекту,

співробітник Музею сучасного мистецтва Одеси

+380931499064

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.