Меню

МУХі 2019 в Національному музеї Тараса Шевченка

17 жовтня о 19.00

Текст організаторів:

Виставка 12 фіналістів 6-го незалежного конкурсу молодих українських художників #МУХі 2019, що відбудеться

Учасники: Пьотр Армяновський (Донецьк / Київ), Світлана Бєдарєва (Київ / Мехіко), Андрій Достлєв і Лія Достлєва (Донецьк / Познань), Оксана Казьміна (Київ), Поліна Карпова (Харків / Київ), Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия / Київ), Олександр Совтисік (Івано-Франківськ / Краків), Станіслав Холодних (Донецьк / Київ), Антон Шебетко (Київ / Амстердам), Аліна Якубенко (Київ), EtchingRoom 1 (Київ), fantastic little splash (Дніпро).

Кураторка виставки — Марина Щербенко.

Паралельно з виставкою буде йти освітня програма «Випробування меж» – лекції та майстер-класи експертів та партнерів конкурсу, спеціалістки від партнера проєкту AEQUO Law Firm, а також лекції від молодих українських мистецтвознавиць — лауреаток Мистецтвознавчого конкурсу.

Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2019 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн та можливість реалізувати власний проєкт у галерейному просторі (або під егідою) «Щербенко Арт Центру» у 2020 році.
Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проєкту.

Склад експертної комісії:
• Брайан Геттон (Brian Hatton) — викладач у Architectural Association in London та в Liverpool John Moores University, організатор виставок the Architectural Association та на Міланській трієннале, автор статей в журналах про мистецтво та архітектуру, в каталогах і монографіях про таких художників як Dan Graham, John Stezaker and John Hilliard.

• Олександра Гоменюк — директор Hales Gallery, Лондон — Нью Йорк

• Байку Гонкар (Baiqu Gonkar) — соціальний підприємець у сфері сучасного мистецтва, кураторка, засновниця ART REPRESENT (організація, що підтримує художників, які постраждали від військових конфліктів)

• Гуннар Кваран (Gunnar B. Kvaran) — директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло, директор Художнього музею в Рейк’явіку (1989 — 1997, Ісландія) і Художнього музею Бергена (1997 — 2001, Норвегія), комісар і куратор ісландського павільйону на Венеціанській бієнале в 1984, 1986, 1988, 1990 років

• Марія Куліковська — художниця, архітекторка, акціоністка, кураторка, фіналістка МУХі 2010

• Рорі Макбет (Rory Macbeth) — художник, директор відділу образотворчого мистецтва у John Moores University в Ліверпулі, член Contemporary Art Society. Брав участь у виставках в Tate Britain, Tate Modern, Wiesbaden Kunstverein, ARoS Museum Aarhus, Wit de With, Rotterdam, Set the Controls for the Heart of the Sun Leeds

• Катерина Носко — мистецтвознавиця, головна редакторка, співзасновниця IST Publishing, співавторка книги “Де кураторство”, кураторка освітньої програми фестивалю анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM

• Анастасія Платонова — культурна журналістка, арт-критикиня, культурна менеджерка

• Катерина Філюк — кураторка, художня критикиня

• Дарина Якимова — мистецтвознавиця, менеджерка культурних проектів, старший науковий співробітник науково-дослідницького відділу мистецтва ХХ — ХХІ століть НХМУ, учасниця робочої групи Музею сучасного мистецтва та кураторка

• APL315 — сучасний український художник, фіналіст МУХі 2011

Виставка проходитиме по 10 листопада.

Національний музей Тараса Шевченка
бульвар Шевченка, 12

бачите помилку, пишіть сюди