EN

“Мрійники: Листи до Всесвіту” в галереї “ЦЕХ”

17 вересня о 17.00

Текст організаторіів:

Форум-видиво “Мрійники: Листи до Всесвіту”, який об’єднає відомих українських громадських діячів, філософів, письменників та митців у дискусійно-мистецькому дійстві.

Серед спікерів форуму: Євгенія Аратовська, Семен Глузман, Микола Вересень, Олесь Доній, Костянтин Дорошенко, Марк Лівін, Влад Троїцький, Оксана Покальчук та інші.
? Модератори форуму: Любко Дереш, Ольга Михайлова (Київ)
? Режисер художнього дійства: Влодко Кауфман (Львів)
? Музична колаборація: Katya Chilly (Київ)

Куратор проєкту: Любко Дереш

Разом із гостями заходу герої вечора будуть розмірковувати над тим, якою є Українська мрія, як змінилася вона за 30 років Незалежності і шукатимуть відповіді на запитання:
– Що (з)робить українців незалежною, сильною і дружньою нацією, котра має чим здивувати світ?
– Яка Українська мрія може обʼєднати довкола себе таких різних українців зі Сходу і Заходу, з Півночі і Півдня нашої країни?
– Чи може Українська мрія бути настільки яскравою, сміливою, щедрою, щоб привабити до себе цілий світ?

Захід відбуватиметься із дотриманням карантинних умов.

Вхід вільний. Потрібна попередня реєстрація: https://forms.gle/hKH3LhbYBr5YYyM68

Куратор проєкту “Мрійники. Листи до Всесвіту”, письменник Любко Дереш пояснює: “Для того, щоб говорити про Українську мрію, нам потрібно перебувати на межі між світами: між Заходом і Сходом, між раціо і вірою, між реальним та уявним. Форум-видиво – це ситуація на межі між дискусією і мистецтвом. Вона покликана спровокувати учасників і слухачів на щирість, на глибокі роздуми, на інсайт і на віднаходження того спільного, що пов*язує нас як українців. Кожен з учасників зможе не лише дати свій погляд на те, що є Українською мрією для нього, але й матиме нагоду особисто передати свого листа з мріями про Україну Всесвітові”.

Руслан Арітович – автор ідеї та керівник проєкту “Мрійники”, режисер однойменного фільму, пояснює: “Форум-видиво – це фінальна точка інтерпретації нашого проєкту “Мрійники”, багаточастинної ініціативи, що включає в себе документальне кіно, челендж і, власне, сам форум-видиво. Цей останній акорд проекту, форум, складається з двох частин – дискусійної, яка присвячена інтелектуальній інтерпретації Української мрії, та перформенсу- видива, що буде символічно-мистецьким вираженням Мрії, безпосереднім передаванням наших побажань та надій з приводу України самому Буттю. Про що, зрештою, і говорить назва форуму-видива: “Листи до Всесвіту”.

Форум (лат., арх., forum) – простір перед входом у гробницю; площадка в чавильні для чавлення винограду; центральна міська площа; захід, пов*язаний з окресленням чи вирішенням певних суттєвих проблем.

Видиво – авторський термін львівського митця і художника Влодка Кауфмана на позначення синтетичного жанру, що поєднує в собі елементи перформенсу, гепенінґу, інсталяції тощо.

Галерея “Цех”
Кирилівська, 69

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.