EN

Моя квартира скинула шкіру: виставка історичних стінописів Львова

06/03/23―15/03/23. Львів, Муніципальний мистецький центр на Стефаника, 11.

Текст організаторів:

Запрошуємо на виставку трансферів львівських стінописів ХVI – ХIX століть. Більшість із них були оздобленням кам’яниці родини Еміновичів на вулиці Вірменській. Сьогодні вони як окремі історичні об’єкти заповнили галерейні зали Муніципального мистецького центру на Стефаника, 11.

 

 

Витвори монументального мистецтва можна знайти на стінах та стелях багатьох квартир львівського середмістя. У радянський період та у час пострадянської моди на “євроремонт” ці розписи поховали під емалями, фарбами та вагонкою. Сьогодні ж ми спостерігаємо за тим, як ці камяниці “скидають шкіру” завдяки праці реставраторів та мистецтвознавців. Саме про них і їхню роботу — ця експозиція та освітня програма.

 

 

Авторами  виявлення та збереження трансферів цих стінописів є KARP Restorer (керівник — Василь Карпів). Під час проведення виставки ви познайомитесь із доктором архітектури Олегом Рибчинським, художником Влодком Костирком. Окремо ми презентуємо роботу реставраційної майстерні “Гарда” на чолі з Іриною Гірною на прикладі також і стін та стель Центру. Дизайнери Replus Bureau опишуть співпрацю з реставраторами на своїх об’єктах в історичних будівлях міста. Про роботу зі спадщиною та спілкування із мешканцями у Львові розкажуть наші партнери Бюро спадщини, а ініціатива  “Прогулянки Львовом” опишуть свій досвід з популяризації архітектури та стінописів.

 

Усі деталі та розклад подій можете знайти тут: https://www.lvivart.center/exhibitions/moya-kvartyra-skynula-shkiru/

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.