EN

МОЛЕБЕН 2018


Акція проти правого насильства та за свободу виразу організаторки  Альони Мамай (Київ), що відбулася 18 лютого біля Володимирського собору у Києві.

 

Молебен 2018

Текст організаторів:

Організаторка: художниця Альона Мамай

Банер наданий колективом “Швеми”

 

Контекст: “офіційний” щорічний молебен в НПУ ім. Драгоманова, зрив Гендерного клубу в цьому університеті, закриття виставки “Мистецтво жіночого оргазму” через погрози, блокування Лаври праворадикалами, спроба зриву акції 19 січня та інші ексцеси.

Опис молебну: п’ять людей стоять півколом напроти Володимирського кафедрального собору. Вони затягують фонову мелодію. В руках хору банер та ікони у “народному” стилі з ликом Лесі Українки, Тараса Шевченка, Івана Франка та Михайла Драгоманова. У центрі півкола людина читає молитву речитативом. По закінченні молебну всі вибудовуються в одну лінію і стоять так декілька хвилин.

Концептуалізація: банер й лики культурних діячів та діячок відсилають до традиції ритуальної релігійної ходи з іконами та рушниками й, одночасно, до демонстраційних радянських плакатів. Молитва вимовляється рядками, змішаними випадковим чином. Ікони зроблені у псевдонародному стилі із коробок з-під цукерок і фольги, й обличчя “святої” Лесі, зображене на них, мальоване одночасно з іронією й з почуттям глибокого відчаю і журби.

Деталі: матеріал на VECTOR:media.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.