EN

Модернізм Дорогожичів та аудіовистава в Бабиному Яру

Текст організаторів:

Модернізм Дорогожичів та аудіовистава в Бабиному Яру. Куди сходити в Києві на тижні

З 9 по 15 серпня, кияни та гості столиці матимуть можливість дізнатися більше про історію Києва та познайомитися з архітектурними пам’ятками району Дорогожичі. Пропонуємо вашій увазі підбірку заходів, організованих Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр».

Аудіовистава про події в Бабиному Яру

Аудіовистава «29/09» заснована на реальних подіях і розказує про долю десятків тисяч людей, які йшли на смерть до Бабиного Яру. 29–30 вересня 1941 року тут розстріляли майже 34 тисячі євреїв-киян. Бабин Яр став страшним символом Голокосту в Східній Європі. Сучасні технології дозволять доторкнутися до трагедії й побачити історичні події з іншої перспективи.

Щоб прослухати аудіовиставу, необхідно завантажити мобільний застосунок «Бабин Яр», розроблений спільно з креативною студією «Історія майбутнього» журналіста й письменника Михайла Зиґаря.

Коли: середа, 11 серпня, о 19:00, і неділя, 15 серпня, о 12:00

Де: вул. Іллєнка, 83А (ріг вул. Іллєнка та Дорогожицької), біля пам’ятника «Дорога Смерті»

Вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією.

Деталі тут: прогулянки щосереди, прогулянки щонеділі.

Екскурсія: архітектура Дорогожичів

Місцевість Дорогожичі довгий час не була частиною Києва. На картах початку ХХ століття тут можна побачити лише дерева, кладовища та неоднорідний рельєф Бабиного Яру. Зокрема, складний рельєф був однією з причин, чому тут довгий час не було міської забудови. Вона почалася лише в повоєнний час. Дорогожичі вирізняються своїми модерністськими будівлями. Це колишня партійна школа, де зараз розташовується Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка, а також телецентр і телевежа.

Екскурсія буде до душі всім, хто цікавиться історією міста. Її проведе Семен Широчин – доктор філософії, дослідник історії Києва, активіст із захисту архітектурної спадщини.

Захід відбудеться в межах проєкту «Сусіди», започаткованого Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр». Мета ініціативи – відновити культуру сусідства, яка раніше існувала у Києві, і познайомити мешканців районів, прилеглих до Бабиного Яру, з історією місця.

Коли: четвер, 12 серпня, о 19:00

Де: початок – біля пам’ятника паровозу в Сирецькому парку

Вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією.

Деталі за посиланням.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.