EN

Міжнародний мистецький проект «ОДНОГО ДНЯ ПІСЛЯ…» стартує 4 вересня

Відкриття першої частини проєкту (Людство) відбудеться 4 вересня о 18:00. “Музей історії Києва”

Текст організатолрів: 

«ОДНОГО ДНЯ ПІСЛЯ…»

(майбутнє очима митців)

 

04.09.2020 – 08.11.2020

На початку цього року ми стикнулись з реальністю, яка здавалась можливою лише в апокаліптичних фільмах чи футуристичних романах. Ми усвідомили, що є беззахисними перед загрозами, здатними знищити нас як вид на Землі в одну мить. Жахаючись сумної статистики, ми намагались розібратися у ситуації, а коли розуміли, що запитань більше, ніж відповідей – ховалися в обмежених площах своїх осель від страху, невідомості та невизначеності. Ми нарешті збагнули, що не все можемо контролювати, що нам слід пригальмувати, змінити усталений ритм життя, звички, мислення, та подумати про інше – про майбутнє та наші цінності.

Період самоізоляції став найкращим часом для творчих рефлексій, адже митці  надзвичайно чутливі до усього, що відбувається довкола. Вони дуже тонко відчувають болі та страхи суспільства, миттєво реагують на зміни, а іноді навіть можуть передбачити їх. Усвідомлюючи це, у квітні цього року Музей історії Києва запропонував митцям поміркувати над майбутнім світу в умовах шаленого розвитку технологій, криз світової економіки, пандемій та незворотних змін клімату на планеті.

Що ж чекатиме на нас далі? Космотуризм, контроль над погодою, фізичне безсмертя, дружба з роботами чи повстання машин…? Відповіді на ці та інші питання спробували дати митці різних напрямів сучасного мистецтва з України, Болгарії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Ізраїлю та Лівану. Для участі у конкурсному відборі Музей історії Києва отримав 252 заявки та понад 660 робіт, з яких відбіркова комісія обрала 212. Але й цієї кількості виявилося забагато для одночасного експонування. Тому ми вирішили не скорочувати кількість робіт, а розділити виставку на 3 тематичні розділи, щоб показати якомога більше якісного мистецтва.

Отже, проєкт «Одного для після…» складатиметься з 3-х тематичних частин і проводитиметься у 3 етапи:

Частина 1. «Людство. Одного дня після…» – 04.09-29.09. 2020;

Частина 2. «Природа. Одного дня після…» – 01.10-18.10.2020;

Частина 3. «Всесвіт. Одного дня після…» –   22.10-08.11.2020.

 

Кожна тематична частина – концентрація найрізноманітніших стилів, жанрів, технік та бачень. Хтось із митців зобразив невіддалене посткарантинне майбутнє (фактично сьогодення), хтось спробував зазирнути далі. Очевидно одне: метаморфози невідворотні, світ і ми будемо змінюватися. А разом із цим зміниться і мистецтво, адже воно – невід’ємна частина нашого життя.

Варто зазначити, що роботи були створені авторами спеціально для цього проєкту, не презентувалися та не експонувалися раніше в рамках інших виставок. Ми також спробували уявити, як би могла виглядати ця виставка в Музеї історії Києва сто років потому – у 2120 році, скажімо, в рамках виставки «Усе не так або фантазії про майбутнє наших предків» з колекції Музею. Розробити та втілити цю ідею зголосилася компанія «Lookinar», що займається створенням VR-тур проєкту. На думку Ваге Мелікяна – засновника компанії та мецената проєкту «Одного дня після…», – «Лише мистецтво здивує земні та неземні цивілізації майбутнього».

Отже, запрошуємо на масштабний, змістовний, мистецько-філософський проєкт про майбутнє та спонукаємо до роздумів, у якому світі, суспільстві, з якою екологією, цінностями, обмеженнями та можливостями ми хотіли б жити в майбутньому!

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.