EN

«Мистецькі діалоги: з нових надходжень музею 2015 – 2020» у НМУНДМ

22 липня о 16.00

Текст організаторів:

Відкриття виставки «Мистецькі діалоги: з нових надходжень музею 2015 – 2020». Вона демонструє широку палітру творів як традиційного народного, так і професійного декоративного та образотворчого мистецтва України – художнє ткацтво, вишивку, кераміку, декоративний розпис та розпис на склі, різьблення на дереві; вироби з фарфору, скла, металу, а також ікони, витинанки, батик, емалі, живописні композиції.
Переважна більшість – це кращі авторські роботи, подаровані музею після виставкових проєктів, здійснених протягом останніх шести років.
Гості музею також матимуть рідкісну можливість познайомитися з предметами кераміки, фарфору та фаянсу з числа повернутих з Німеччини у 1948 році, які отримали друге життя, завдячуючи зусиллям реставраторів, а нині поповнили музейну колекцію.
На особливу увагу заслуговують подаровані музею польським письменником Петром Скрійкою комплекси чоловічого та жіночого одягу, що походять з території Шляхтовської Русі – найзахіднішого етнографічного лемківського регіону з чотирьох сіл на території сучасної Польщі, де більшість населення становили лемки.
Велику частину авторських робіт передали музею після персональних виставок знані митці: народний художник України Петро Печорний і заслужений художник України Олександр Міловзоров.
Музейну скарбницю збагатили також пам’ятки, подаровані їхніми власниками: Тамарою Романовою, Тетяною Нечипоренко, Зоєю Чегусовою, Василем Васильєвим, Валерією Спиридоновою, Лідією Голембовською, Оленою Скицюк, Оленою Старченко та іншими.

Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Лаврська, 9, корп. 29

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.