Меню

Мирослав Ягода в NAMU

21 лютого о 18.00

Текст організаторів:

«Я + GOD = A» — це масштабний проект, присвячений мистецтву унікального львівського художника Мирослава Ягоди.

Назва виставки «Я + GOD = A» — це формула поетичного маніфесту Мирослава Ягоди. Художник препарує і збирає наново своє прізвище, розгортаючи абетку в зворотному порядку від останньої до першої букви, від ізольованого індивідуального «Я» до початку відліку, Альфи, через наріжний камінь — присутність Бога.

Його творчість охоплювала живопис, графіку, поезію, драматургію, відео-мистецтво. Умоглядно-фантазійна природа його образів не має аналогів у творчості інших художників. Ягода формувався наприкінці 1980-х — у 1990-х роках, у часи активних соціальних і культурних трансформацій, зламу політичних систем, відсутності сталих моральних норм і правил.

Його мистецтву властиві трансгресивність, болісний пошук нових орієнтирів і постійні спроби віднайти своє місце у світі.

Водночас, його творчість складно вписати у задані рамки: він ламає стереотипи, поєднуючи низьке й високе, досвідченість і безпосередність, переміщуючись від біблійної притчі до злободенних тем. Він балансує на межі гротеску, проте не сповзає в іронічне постмодерністське жонглювання смислами й цитатами. Якщо оперувати широким контекстом, живопис Ягоди продовжує лінію Гойї – Мунка – Базеліца.

Кураторки: Олена Грозовська, Тетяна Жмурко
Дизайн експозиції: Катя Лібкінд, Стас Туріна
Координатор: Михайло Кулівник
Графічний дизайн: Banda agency

Виставка проходитиме по 12 квітня.

Національний художній музей України
Грушевського, 6

бачите помилку, пишіть сюди