EN

Микола Рідний в ЦСМ Jump (Полтава)

27 листопада об 11.00

Текст організаторів:

Виставка Миколи Рідного “Вовк у мішку”.

Проект Миколи Рідного досліджує 1920і – час соціальної турбулентності, ідеологічної та збройної боротьби за територію сучасної України. Зокрема Рідний фокусується на історії свого прадіда Івана Крупського, який брав участь та командував загонами анархістів і боротьбистів, виступав на боці армії Нестора Махна.
Відправною точкою виставки “Вовк у мішку” є фільму “Сірі коні” (2016), в якому розповідається історія прадіда через розсекречені документи, розповіді сучасних анархістів, співробітників нової поліції, студентів та робітників. Документально-постановочні епізоди присвячені парадоксальним періодам життя героя: керівництву повстанського загону, участі у громадянський війні початку 1920-х років, переховуванні від переслідування під виглядом радянського міліціонера, праці будівельником заводу. Зйомки відбувалися в місцях конкретних історичних подій: Полтаві, Гадячі, Харкові та Богодухові. В процесі роботи над фільмом, художник співпрацював з державним архівом та управлінням поліції в місті Полтава.
Виставка “Вовк у мішку” попередньо була представлена в міській галереї Арсенал в польському Бялостоку.

Микола Рідний – художник і кінорежисер. Народився в Харкові 1985 року, живе і працює в Києві. У 2008 році закінчив Харківську державну академію дизайну і мистецтв. У 2005-му став співзасновником групи «SOSка» і однойменної галереї-лабораторії в Харкові. Виступив куратором низки мистецьких проєктів, останній з яких — «Озброєні та небезпечні» (2019) — існує у формі пересувної відеовиставки, кіноальманаху та онлайн-платформи. Роботи Рідного присвячені як соціально-політичним проблемам сучасності, так і питанням історичної пам’яті. Митець двічі брав участь у Національному павільйоні України на Венеціанській бієнале (2013, 2015), а також в основній виставці бієнале «All the Worlds Futures» (2015). Його робота «Втрачений багаж» (2019), створена для 12-ї бієнале в Каунасі, була включена в постійну експозицію музею-меморіалу Голокосту IX Форт.

Новий режим роботи:

Пн. – Пт. – 11.00 – 18.00
Сб., Нд. – карантин

Вхід вільний

Центр сучасного мистецтва Jump
Монастирська, 3, Полтава

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.