Меню

Микола Рідний в ЦСМ Jump (Полтава)

27 листопада об 11.00

Текст організаторів:

Виставка Миколи Рідного «Вовк у мішку».

Проект Миколи Рідного досліджує 1920і — час соціальної турбулентності, ідеологічної та збройної боротьби за територію сучасної України. Зокрема Рідний фокусується на історії свого прадіда Івана Крупського, який брав участь та командував загонами анархістів і боротьбистів, виступав на боці армії Нестора Махна.
Відправною точкою виставки “Вовк у мішку” є фільму “Сірі коні” (2016), в якому розповідається історія прадіда через розсекречені документи, розповіді сучасних анархістів, співробітників нової поліції, студентів та робітників. Документально-постановочні епізоди присвячені парадоксальним періодам життя героя: керівництву повстанського загону, участі у громадянський війні початку 1920-х років, переховуванні від переслідування під виглядом радянського міліціонера, праці будівельником заводу. Зйомки відбувалися в місцях конкретних історичних подій: Полтаві, Гадячі, Харкові та Богодухові. В процесі роботи над фільмом, художник співпрацював з державним архівом та управлінням поліції в місті Полтава.
Виставка “Вовк у мішку” попередньо була представлена в міській галереї Арсенал в польському Бялостоку.

Микола Рідний — художник і кінорежисер. Народився в Харкові 1985 року, живе і працює в Києві. У 2008 році закінчив Харківську державну академію дизайну і мистецтв. У 2005-му став співзасновником групи «SOSка» і однойменної галереї-лабораторії в Харкові. Виступив куратором низки мистецьких проєктів, останній з яких — «Озброєні та небезпечні» (2019) — існує у формі пересувної відеовиставки, кіноальманаху та онлайн-платформи. Роботи Рідного присвячені як соціально-політичним проблемам сучасності, так і питанням історичної пам’яті. Митець двічі брав участь у Національному павільйоні України на Венеціанській бієнале (2013, 2015), а також в основній виставці бієнале «All the Worlds Futures» (2015). Його робота «Втрачений багаж» (2019), створена для 12-ї бієнале в Каунасі, була включена в постійну експозицію музею-меморіалу Голокосту IX Форт.

Новий режим роботи:

Пн. — Пт. — 11.00 — 18.00
Сб., Нд. — карантин

Вхід вільний

Центр сучасного мистецтва Jump
Монастирська, 3, Полтава

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для свободного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.                 Бачите помилку, пишіть сюди