EN

Масштаб часу. Юрій Соломко

Відкриття виставки – 21 квітня з 16:00 до 19:00 (вхід вільний). Національний музей “Київська картинна галерея”

Текст організаторів:

Новий виставковий проєкт уже скоро в музеї! «Масштаб часу» Юрія Соломко об’єднає в собі твори з різних періодів життя митця.

Холодна велич космосу, повсякденне життя, згадка про ХХ століття, трагічне воєнне сьогодення, світ мистецтва та «безпритульний» початок усього нового – ось така розмаїтість тем та сенсів чекатиме на вас у залах експозиції.
Відвідайте відкриття виставки 21 квітня з 16:00 до 19:00 (вхід вільний) та першими спробуйте розгадати задум художника.
Часу не існує. Є лише ілюзія часу, яка складається зі спогадів і вражень. Все, що було і буде, відбувається прямо зараз. Для створення своїх робіт Юрій Соломко використовує візуальні символи: мапи світу та зоряного неба, зображення людей або тварин, побутові речі.
Мапа – це засіб опанування простору, один із найвеличніших винаходів людства, результат творіння вчених-картографів, мандрівників та граверів. На мапі можна побачити як виглядає Земля, але не фрагментарно, а цілісно. Світ у розмірах мапи начебто завмер у своїй величі та зменшився до розмірів людини. На мапах є все, що знаходиться на планеті: природні ресурси, переміщення повітряних мас, рух води в океані, місця скупчення людей, територіально-політичний поділ світу, воєнні дії. Але на мапі немає людей, тому автор домальовує їх. У своїх картинах-картах він підносить людей до планетарних розмірів. Проте вони не перестають жити своїм земним життям: працюють, вчаться, грають, люблять та вмирають.
Для візуалізації планети та небесної сфери людство створило глобус. І на виставці також присутні об’ємні речі, арт-об’єкти та керамічні вироби, які художник називає «глобусами». Вони зроблені з побутових речей і паперових мап та є засобом для створення метафоричного мистецького висловлювання щодо землі й небесної сфери. Як у картах-картинах автор підносить людину до планетарних розмірів, так і тут гіперболізуються побутові речі, але вже до вселенського масштабу. Водночас космос перетворюється з незрозумілої безодні на предмети побуту і відповідно стає ближчим до людини.
Художник звеличує людину до планетарних масштабів, співставляючи швидкоплинність індивідуального людського часу із безкінечним буттям космосу, реалізуючи ідею, що навіть така вічна величина як час, має у людському вимірі власний масштаб, визначений лише уявою митця.
Кураторська група: Єлизавета Шуляк, Олександра Рижова, Ганна Клименко;
Проєктна група: Олександр Кухар, Олена Боримська;
SMM: Олександра Кабакова;
Дизайн: Маліка Уварова.
Відкриття виставки – 21 квітня з 16:00 до 19:00 (вхід вільний).
Виставка триватиме з 21 квітня по 21 травня. Вартість повного вхідного квитка – 200 грн. (пільговий – 100 грн.).

Музей приймає відвідувачів за адресою вулиця Терещенківська, 9, за звичним графіком роботи (з 11 до 18 години у будні та вихідні (крім понеділка та четверга); з 11 до 19 години у вівторок).

Меньше
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.