EN

Марія Левитська в галереї Portal 11

8 травня об 11.00


Текст організаторів:

«Одягаючи оперу» – виставка робіт головної художниці Національної опери України  –  Марії Левитської. В експозиції представлені ескізи костюмів до всесвітньовідомих вистав, таких як «Макбет», «Джоконда», «Шаленство кохання»,  «Шехерезада», «Важко бути Богом»  та ін.

Театральні костюми – це вміння говорити мовою драматургії, де кожен елемент вбрання, – це настрій, намір, історія життя героя, розказана кольором спідниці або формою брюк.

В ескізах костюмів Марія Левитська створює унікальне поєднання високої моди, музики, історії та руху: «І в опері, і в балеті музика і її рух –  основне. Коли я робила свою першу «Попелюшку», декорації змінювалися разом з музикою: в такт –  пішли вгору, в такт –  опускаються, повільно-швидко…Балетний костюм –  це політ. Костюм повинен не заважати танцівнику і летіти разом з ним або за ним».

Марія Левитська –  театральна художниця-постановниця і художниця костюмів. З 1989 р. – головний художник Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка.

Член Національної спілки художників України, Національної спілки кінематографістів України, дійсний член (академік) Національної Академії мистецтв України, нагороджена орденом Княгині Ольги (II ст.) лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2003), театральної премії «Київська пектораль» (1995), премії «Людина року – 2000». Нагороджена найвищою державною нагородою Італійської Республіки, якою можуть бути відзначені іноземні громадяни – Орденом “Зірка Італії” (2016 р.).

Закінчила Київський державний художній інститут (факультет живопису, відділення сценографії, майстерня народного художника України, професора Д. Д. Лідера).

Працювала художником– постановником та художником костюмів на кіностудії ім. О. Довженка. У її творчому доробку фільми: «Повернення Баттерфляй» (режисер О. Фіалко), «Кармалюк» (Г. Кохан), «Поцілунок» (Р. Балаян), «Капітан Фракасс» (В. Савельєв) та інші.

Здійснила низку постановок у драматичних та музичних театрах України, зокрема на сцені Національного театру російської драми ім. Лесі Українки.

Оформляла оперні, балетні та драматичні вистави у зарубіжних театрах, зокрема «Спляча красуня» (Гданськ, Польща), «Царева наречена» (Марібор, Словенія), «Тойбеле та її демон» (Хайфа, Ізраїль), «Лускунчик», «Українська Попелюшка» (Канада). Вистави в оформленні М. Левитської з великим успіхом були показані під час гастролей Національної опера України в Німеччині, Швейцарії, Данії, Франції, Іспанії, Італії, Канаді, Японії та інших країнах.

Роботи М. Левитської зберігаються у Державному музеї театрального, музичного та кіномистецтва України, Театральному музеї ім. О. Бахрушина (Москва), у приватних колекціях в Канаді, Польщі, Словенії, Німеччині, Ізраїлі, Україні.

Графік роботи галереї:
середа-неділя – 11.00-19.00
понеділок-вівторок – вихідні

Виставка триватиме по 30 травня.

Галерея Portal 11
Трьохсвятительська, 11

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.