EN

МАНІФЕСТ SCIENCE МИСТКИНІ


Візитівка 2. Оксана Чепелик в рамках Set Art Laboratory..

Оксана Чепелик

Народилася, живе і працює в Києві. Навчалася в Київському державному художньому інституті, в аспірантурі ЦНДІЕП (Москва), Амстердамському університеті, в Бенфф Центрі  (Канада) на програмі нових медіа, на програмі “Колеги Баухаузу” в Дессау (Німеччина),  та на дослідницькій програмі Фулбрайт в UCLA (США). Провідна наукова співробітниця відділу мистецтва новітніх технологій Інституту проблем сучасного мистецтва України, авторка книги «Взаємодія архітектурних просторів, сучасного мистецтва та новітніх технологій» (2009) та кураторка Міжнародного фестивалю соціальної скульптури у Києві. Брала участь в багатьох міжнародних проектах, отримувала премії: ArtsLink 1997 і 2007 (США), FilmVideo99 (Італія), EMAF2003 Werklietz 2003 (Німеччина), Cinemadamare на МКФ у Венеції (Італія), Artraker Award 2013 (Великобританія). Мисткиня працює з інсталяцією, фото, відео, кіно, новими медіа та живописом в площині соціальної критики та фемінізму. Серед її інтересів теми колізій в суспільному, історичному та фізичному часо-просторі, дигітальної тоталітарності та свідомості в алгоритмічному суспільстві.

SET ART LABORATORY 

15 січня — 30 червня

Для учасників та учасниць стипендіальної програми Благодійний фонд Кусум та Set створили мистецьку лабораторію, де художники/ці, куратори/ки та експерти/ки  будуть працювати разом, базуючись на прозорій, відкритій взаємодії, а ідеї формуватимуться колективно. Set Art Labоratory —  спеціально обладнаний простір, пристосований для творчих потреб художників та художниць. Організатори мають на меті підтримати колаборації між художниками/цями, ініціювати обмін досвідом та світоглядними позиціями.

Учасники та учасниці першої майстерні 2020: Олена Сіятовська, Борис Кашапов, Окасана Чепелик, Kinderseele, Cтан Квітко, Лілія Чавага.

Set Art Laboratory це:

— Інтенсивна освітня програма для учасників та учасниць з міжнародним викладацьким складом кураторів та художників

— Щомісячна стипендія для учасників та учасниць в розмірі 10 000 гривень

— Промоція всіх учасників та учасниць Set Art Laboratory, сприяння їх виходу на міжнародний ринок

— Сприяння присутності робіт учасників на міжнародних виставках, аукціонах та ярмарках

— Сприяння налагодженню зв’язків з українськими та міжнародними колекціонерами та кураторами

— Фінальна виставка робіт учасників в Set

SET ART FOUNDATION

Set Art Foundation — фундація, заснована в 2019 році у Києві. Засновниками Set є група київських меценатів, яку очолює колекціонер Владислав Баторшин. Шеф-кураторка — Марія Вторушина. Set створений як простір взаємодії, де художники східної та західної хемісфер обмінюються досвідом та світоглядними позиціями. Разом з тим, Set розвиває представництво українського сучасного мистецтва в світі. Set Independent Art Space — місце, де культуртрегери з усього світу спілкуються, базуючись на прозорій, відкритій взаємодії, а ідеї формуються колективно. Set інтегрує в український культурний ландшафт характерні для міжнародної професійної спільноти колаборативні практики.
_____________

Проект створено за підтримки «Арт простору Set», Kusum Foundation, Мitec, Музей Івана Гончара

Кураторки: Леся КульчинськаМарія Вторушина 

Група МІТЄЦ:

Video: Ната Катериненко

Production: Анастасія Данилюк

Editing intern: Лілія Левицька

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.