EN RU

Лєна Коламбет в музеї історії Києва

Лєна Коламбет в музеї історії Києва

18 серпня об 11.00

Текст організаторів:

Сьогодні світ змінився. Ми живемо у часи неймовірних швидкостей. Сприймаємо інформацію у потоці повідомлень, посилань. Глобалізація світу стала формуючою силою, що стирає межі між своїм і чужим, приватним і загальним. Ми є частина цього потоку, завантажені в систему, що віднайшла себе в мережі Інтернет. Соціальна позиція та вплив визначаються популярністю у мережі, стосунки людей тепер публікуються у стрічці, довіра до інформації формується в Інтернеті. У 2021 ми не мислимо себе без гаджетів, вони стали нашою другою шкірою, і, разом з тим, ми стаємо все більш самотніми та віддаленими один від одного, від себе самих.

В той же самий час онлайн дав нові інструменти для побудови процесу розвитку культури, сформував нові закони презентації та реалізації мистецького продукту. До прикладу, блокчейн. Бум на ринку криптомистецтва — закономірна подія як з точки зору технічного прогресу, так і з позиції коронавірусних обмежень. Сам ажіотаж навколо віртуальних об’єктів мистецтва відображає важливу особливість — люди готові платити не за зміст, а за сертифікат справжності, що характерно для всього арт-ринку. Зрозумілим є одне: криптомистецтво (NFT) зайняло свою нішу на арт-ринку, а яким виявиться його співвідношення до оффлайн-продажу — покаже час.

Безмежність варіацій зображень в інтернеті призводить до кліпового мислення, мозок вже не може довго зосереджуватися на якомусь об’єкті. Ми скролимо стрічку без особливого занурення в сенс побаченого або прочитаного. Але в умовах постійного руху народжується багато помилкових понять і стверджень. Відбувається викривлення уявлення соціуму про сучасні цінності та вартості.

Саме ці питання піднімає у проекті «Безмежність варіацій. NFT or Real Art» Лєна Коламбет — де межі справжнього і несправжнього у сучасному світі? Що є важливим і цінним? Як рухатись та адаптуватись в умовах тотальної глобалізації та онлайн орієнтації світу?
«У своїх роботах я намагаюся показати внутрішній світ людини, його надії і думки в контексті проблем всього людства. Я б хотіла, щоб люди більше замислювалися про сенс життя і загальнолюдських цінностях, дивлячись на мої картини», — говорить мисткиня.
До речі, Лєна Коламбет — одна з небагатьох художників, які вирішили виставляти та продавати як реально створені арт об’єкти, так і NFT. Тобто вона, рухаючись в потоці сучасного світу, вирішила поєднати реальне з цифровим мистецтвом.
*NFT-мистецтво або кріптоарт — це цифрове мистецтво, об’єкти якого можна побачити за допомогою гаджетів. Особливість NFT-мистецтва в тому, що його можна продавати за криптовалюту за допомогою технології блокчейна, яка дозволяє забезпечувати унікальний підпис і право власності. Також можна дізнатися, коли і за якою ціною був проданий NFT, хто його автор та поточний власник.

Про автора:
Лєна Коламбет народилась у м. Київ, Україна. Після закінчення Львівського політехнічного університету, продовжила навчання живопису у художника, викладача Одеського художнього училища ім М.Б. Грекова, В. Барського, також для вдосконалення навичок, брала приватні уроки і майстер-класи у різних художників. Також вона успішно закінчила курс «Дизайн-методологія. Управління натхненням» Санкт-Петербурзького державного університету.
У 2016р. брала участь у Всеукраїнському конкурсі художників, де зайняла 1 місце в номінації «Експериментальний живопис».
В 2017г. приймала участь в міжнародному арт-симпозіумі в Греції.

В якості художнього підходу вона використовує прийоми абстракції в поєднанні з елементами символізму. Для більшої виразності Лєна використовує змішану техніку малювання акрилом, маслом, пастеллю, структурними та іншими матеріалами. В цій серії робіт вона використовує свій власний стиль, схожий на піксель, тим самим підкреслюючи всеосяжну діджитилізацію суспільства.

Вона провела 8 персональних виставок в Україні, останні з них були:
2021р. виставка «Матриця спогадів», Музей-квартира П.Тичини, Київ
2021р. виставка «Матриця спогадів» Art:Ego Spivakovska Gallery, Київ
2018р. виставка» «Ах Одесса» во Всесвітньому клубі одеситів, Одеса

Також у мисткині був підписаний контракт з французькою галереєю GALERIE SONIA MONTI. Вона брала участь у міжнародній виставці Musa International 2020 в Італії та чисельних спільних виставках в Україні та за її межами. Її роботи знаходяться в приватних колекціях в Україні, Білорусі, Ізраїлі, США, Греції, Німеччині, Нідерландах.

«Іноді мені важко підібрати слова, які точно описують мої емоції. В моїх картинах завжди є безліч інтерпретацій, я вважаю за краще, щоб глядач знаходив ту, яка говорить сама з собою. Мені подобається, коли назва картини – це лише підказка до історії, яку ви бачите», — розповідає мисткиня.
Більше про Лєну Коламбет та її каталог робіт можна дізнатись, перейшовши на www.lenakolambet.com

Виставка триватиме до 5 вересня.

Музей історії Києва
Богдана Хмельницького, 7

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.