EN

Луцька міжнародна бієнале сучасного мистецтва

Заявки до 15 квітня

Текст організаторів:

ВІДКРИТИЙ КОНКУРС НА ЛУЦЬКУ МІЖНАРОДНУ БІЄНАЛЕ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА
Луцька міжнародна бієнале сучасного мистецтва (https://lutskbiennale.com/) оголошує відкритий конкурс на участь.
Прийом заявок триватиме з 15 лютого до 15 квітня 2022 року.
Терміни виставки проекту: 16 липня – 25 вересня 2022 року.
Основною метою Бієнале є актуалізація важливих світових проблем через мистецький діалог локального та глобального, забезпечення розвитку сучасного українського мистецтва та інтеграція його у міжнародний контекст; створення простору для рефлексії, дискусій та пошуку істини, де відвідувачі будуть переживати унікальний естетичний досвід, здобувати натхнення та пізнавати мистецтво. Бієнале дозволить мільйонам людей замислитися про життя, сенси існування суспільства та розкрити шляхи, як відчувати себе щасливими.
Ми пропагуємо експериментальні формати, надаємо митцям та кураторам можливість і свободу для демонстрації їхніх унікальних задумів. Ми хочемо створити простір, який випробовує, визначає та критично розглядає останні тенденції у світі мистецтва. Ми – інноваційна мистецька лабораторія, яка винаходить та тестує найновітніші та найконтроверсійніші естетичні ідеї.
Ми хочемо, щоб молоді художники отримали міжнародний статус та успішний трамплін для інтеграції до еліти світового мистецтва.
Наша Бієнале супроводжуватиметься різноманітними подіями: освітніми конференціями, доповідями, семінарами, екскурсіями, публікаціями, онлайн-програмами, майстеркласами, що забезпечить відвідувачам незабутній кросдисциплінарний навчальний та психоемоційний досвід.
Програма Бієнале:
1. Основна програма.
2. Паралельна програма .
3. Спеціальні проєкти.
4. Перформанс-платформа.
5. Освітня програма.
6. Програма медіації.
Основна програма Бієнале
Бієнале пройде в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків та ще у 10-ти локаціях міста Луцька.
Темою основної програми буде «Полігон».
Зазвичай під словом «полігон» ми розуміємо спеціально відведену і обладнану ділянку суходолу або моря для випробувань озброєння та військової техніки, проведення заходів із бойової підготовки військ. Водночас ми часто говоримо про полігон як місце, об’єкт чи суб’єкт, який використовується для тестування чогось. Адже все, що створюється людиною, потребує випробування, а все, що потребує випробовування, потребує полігону.
Випробування сили потребує боксерського рингу, випробування рівня командної гри потребує стадіону, випробування бізнес-ідеї потребує споживачів, випробування почуттів потребує близької душі, випробування наукових винаходів потребує лабораторії, випробування мистецтва потребує музеїв, випробування нових методик лікування потребує лабораторних тварин. Можливо, і Земля є полігоном для випробування життя якимись позаземними цивілізаціями.
З одного боку, роль полігонів у розвитку цивілізації є безцінною, а з іншого – полігони, без згоди на те, піддаються стражданням: їх переорюють снарядами, топчуть бутсами, засмічують відходами, наповнюють розчаруваннями, знищують у ході експериментів.
Існує багато країн у світі, які в силу різних обставин (втрата суб’єктності, географічне розміщення, національні особливості, …) стали полігонами для випробування зброї, технологій, соціально-політичних експериментів тощо. Тестування проводять країни, сильніші за військовим, науковим або геополітичним потенціалом.
Є успішні кейси, як-от Південна Корея, проте був і В’єтнам, Північна Корея, Афганістан, Ірак, Сирія, а тепер – Україна.
Ця проблема постійно наростає та загострюється, тому постають питання:
• Чи має право хтось використовувати когось у якості полігону?
• Що полігони відчувають, коли їх використовують як об’єкт, повністю позбавлений суб’єктності?
• Що потрібно робити, щоб не стати полігоном?
• До чого все це може призвести?
• Чи може суспільство обійтися без полігонів?
Про це не можна мовчати. Саме тому ми пропонуємо мовою мистецтва поспілкуватися на цю тему у рамках Луцької міжнародної бієнале, що дозволить актуалізувати це питання та внести його у світовий порядок денний глобальних проблем.
Паралельна програма
Заходи відбуватимуться у музеях міста. Теми їхніх експозицій будуть реалізовані у контексті головної ідеї Бієнале та визначитимуться кожною інституцією самостійно.
Перформанс-платформа
Передбачає демонстрацію серії міждисциплінарних проєктів, спрямованих на розвиток актуальних театральних і перформативних практик, реалізованих у контексті головної теми Бієнале. Співпраця перформерів та художників, композиторів та музикантів, драматургів та танцівників дозволить створити різноформатні перформанси та вистави, які забезпечать естетичне та інтелектуальне збагачення відвідувачів.
Спеціальні проєкти
Будуть реалізовані з метою розкриття окремих аспектів основної теми.
Освітня програма
Включатиме навчальні та освітні заходи: семінари, лекції, круглі столи, симпозіуми, форуми, майстеркласи для художників, дослідників та поціновувачів мистецтва.
Програма має на меті надати технічну та інтелектуальну підтримку в середовищі конструктивної критики, що дозволятиме учасникам із різних дисциплін проводити глибокі дослідження та виробництво в галузі мистецтва.
Передбачається, що учасники програми ознайомляться з методологіями та з творчими і концептуальними методами за межами своїх сфер знань.
Програма підтримуватиме особистий розвиток учасників шляхом надання інформації, ресурсів, можливостей та доступу до експертів, необхідних для художнього виробництва та досліджень, а також заохочуватиме неформальні зустрічі, міждисциплінарні контакти, спільні проєкти.
Програма медіації
Передбачає активне залучення відвідувачів у діалог та співтворчість, що забезпечить їм цікавий та надихаючий інтелектуально-естетичний досвід. Медіатори допоможуть краще розкрити теми мистецьких проєктів навіть тим, хто далекий від сучасного мистецтва.
Медіатор – це своєрідний посередник між творами та глядачем. Це людина, до якої відвідувач може вільно звернутися та задати будь-які питання про автора, роботу та експозицію загалом.
Програма підготовки медіаторів триватиме протягом одного місяця і включатиме широкий спектр освітніх практик (онлайн та офлайн).
Медіатори також вивчатимуть запити глядачів, що дозволить сформувати їхній портрет, проаналізувати мотивацію та ставлення до сучасного мистецтва. Це забезпечить краще задоволення потреб відвідувачів під час проведення наступної бієнале на вищому рівні.
Учасники усіх програм та проєктів Бієнале визначаються Експертною радою за результатами відкритого конкурсу на основі поданих заявок.
Заявки можна подати до 15 квітня 2022 року (https://lutskbiennale.com/#rec406469274).
Щоб подати заявку, потрібно ознайомитися з правилами участі (https://lutskbiennale.com/pravyla-uchasti) та заповнити анкету. Питання щодо процесу подачі заявки можна надсилати на адресу: info@lutskbiennale.com
Результати відкритого конкурсу будуть оголошені 30 квітня 2022 року.
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.