Меню

«Лінія фронту. Пленер»в Музеї Лесі Українки

13 лютого о 17.00

Текст організаторів:

Кожен художник, зачувши слово «пленер», мимоволі починає мрійливо посміхатись, згадуючи літо, весну, осінь в прекрасних живописних місцинах. А якщо зиму – то гори, лижі, глінтвейн і теплу кахляну піч. І в усі пори року – приємне мистецьке товариство однодумців, натхнення під час роботи і задуми на майбутнє.
Зовсім інші реалії міжнародного пленеру в станиці Луганській: війна, лінія фронту, побутові негаразди і постійне відчуття небезпеки. Серед художньої спільноти мало віднайдеться сміливців, котрих такі обставини надихали б на творчу роботу. Але немає мистецтва поза життям, а реалії бувають не завжди сприятливими і добрими до нас. І саме в такі часи художник перестає бути тільки художником, він стає причетним до того, що відбувається як громадянин і як особа, що має моральні переконання.

Федір Александрович, художник, автор та організатор проекту:
«Сіверський Донець був кордоном світу — тут закінчувалася Київська Русь, тут закінчувалося Князівство Литовське, тут закінчувалася Європа. Зараз тут закінчується Україна… Але там, по той бік кінця, живуть люди — українці. Вони постійно перебираються з окупованих москвою тереторій через річку зруйнованим містком.
Що таке територія за річкою? Наш чи ворожий бік? Мені здається, що люди йдуть до нас, в Україну, в Європу. Мені Сіверський Донець нагадує литовску Вільняле, один з мостів якої веде в Ужупіс – богемний район Вільнюса, що оголосив себе республікою митців та романтиків. І саме такий незримий мистецький міст ми спланували побудувати над Сіверським Донцем, щоб поєднати людські серця. Для цього троє українських і троє литовських художників — Вігантас Веяс, Федір Александрович, Грета Бернотайте, Саулюс Пакштис, Валерія Москвітіна, Сергій Захаров — відправились на лінію фронту: побачити і почути, відчути і зрозуміти людей біля війни і людей на війні. І перекласти збентеження та розпач, що охоплює тебе там, на мову живопису, ув’язнити демонів війни у твори мистецтва і сприяти її припиненню та відновленню порозуміння між людьми».

Виставка проходитиме по 21 лютого.

Музей Лесі Українки
Саксаганського, 97

бачите помилку, пишіть сюди