До 5 травня в Port creative hub (Київ) можна подивитися проект львівських молодих художників – Анатолія Татаренка (Львів), Данили Ковача (Ужгород-Львів), Вікторії Довгадзе (Тернопіль-Львів), Олега Перковського (Львів).
Текст галереї:
На виставці представлені роботи художників, які походять з різних міст, проте зараз працюють у контексті сучасного львівського художнього процесу. Практика художників сформувалась у просторі, який набуває рис лімінальності, тобто перехідності у часи соціальних потрясінь. Саме звідси виникає така гра слів у назві проекту «Liminal edition», обмежений тираж (limited edition), те, що швидко закінчується, і має «лімінальний» характер. «Випуск лімінального мистецтва» підкреслює комічність ситуації, коли за відсутності інституційної підтримки в Україні, художники створюють щось паралельно, незалежно від українських інституцій, подеколи з їх підтримкою. «Перехідність» зумовлена зовнішніми обставинами.
В експозиції презентовано фотографії і відео, які зображують моменти руху, виявляють конфліктні і абсурдні ситуації. Вікторія Довгадзе фіксує фрагменти просторів за допомогою фото. Художники Анатолій Татаренко, Данило Ковач, доповнюють фото власними візуальними коментарями і реконструйованими ситуаціями. Олег Перковський використовує змішані медіа щоб передати динаміку швидких переходів кадрів, властивих еротичним фільмам і друкованим виданням.
«Роботи, представлені на виставці, були створені в різний час і з різними мотивами» –– коментує кураторка проекту Валерія Карпань. –– «Деякі з проектів довготривалі, і ми покажемо лише фрагменти, більшість робіт демонструються вперше. Автори робіт належать до одного середовища молодих львівських художників, які працюють і проводять вільний час разом, тому інколи індивідуальні досвіди і знання частково можуть бути присвоєні групою».
Перехідні простори, такі, що перебувають біля кордону фізично і перехідний характер соціальних груп –– сприятливе середовище для виникнення незвичайних ситуацій у спілкуванні і діях. Методи і бачення, яке формується у майстернях, галереях, квартирах, вулицях Львова, виникають у просторі між численними ідентичностями, які в процесі обміну і руху підважують владні висловлювання і виявляють численні протиріччя.
Де: Port creative hub, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-А
Реєстрація гостей: https://bit.ly/2GEPpEF
Додаткова інформація:
Анатолій Татаренко (Anatoliy Tatarenko) –– народився в 1989 році, живе і працює у Львові. Працює з фотографією, є автором серії кураторських проектів. Серед обраних проектів персональна виставка «Крок за кроком», efremova26, Львів, Україна (2014), «На відстані», Дзина, Львів, Україна (2014), «Десь тут», Galeria Labirynt, Люблін, Польша (2017), «Ступінь залежності», Awangarda BWA, Вроцлав, Польша (2016).
Данило Ковач (Danya Kovach) –– народився у 1992 році, працює у Львові та Ужгороді з станковою графікою, перформансом та інсталяцією. Серед обраних проектів: перформанс «Звичайна дія на залізничному вокзалі» Відкрита Група, галерея Labirynt та Lublin-Miesto Kultury, Люблін, Польша, 2018, персональна виставка «Інтервенція» Центр ім. Андрея Шептицького. Львів, Україна, (2018), KAIR Kosice Artist in Residence, Словакія, Кошице (2017).
Вікторія Довгадзе (Vika Dovhadze) –– народилась в 1992 році. Живе і працює в Тернополі і Львові. Зображення та дослідження можливих метаморфоз всередині об`єктів з використанням деконструктивних технік (абстракція, присутність акциденції у фотографії, фрагментарність) відкидаючи їх реальний зміст – основа її художньої практики. Серед обраних проектів: резиденція «Вибачте номерів немає», 15-й поверх готелю «Закарпаття», Ужгород, Україна (2017)
Олег Перковський (Oleg Perkovśkyj) –– народився в 1984 році, місто повсякденного життя — Львів. Працює переважно в техніках графіки, відео, lichtbild, інсталяція. Обрані проекти: «Синхронізувати теперішнє» , Exhibition of the shortlisted artists for the PinchukArtCentre Prize, ПінчукАртЦентр, Київ (2018), «Ужгородський Зелений», резиденція «Вибачте номерів немає», 15-й поверх готелю «Закарпаття», Ужгород, Україна (2017), співзасновник і учасник (до весни 2013) Відкритої групи.