“Лендарт і археологія: нова синергія через кордони”

"Лендарт і археологія: нова синергія через кордони"

27 січня о 17.00

Текст організаторів:

Онлайн-презентація нового унікального проєкту міжнародної співпраці, який розроблений культурними організаціями України і Литви. Проєкт відроджує лендарт як інструмент транскордонної взаємодії під час/після пандемії.
Ідея поєднати мистецтво лендарту та археології виникла завдяки успішній арт-резиденції в Тягині влітку 2021 року. Під час археологічної експедиції пліч-о-пліч з археологами працювали дві литовські художниці та п’ять українських митців. В результаті створені лендарти стали не просто красивими арт-об’єктами, а породили нові глибокі сенси на кордоні між археологією, історією та мистецтвом.
Новий проєкт іде далі – він розробляє мистецькі та цифрові інструменти для зміцнення міжнародної та міждисциплінарної співпраці, укріплює культурні зв’язки між Україною та Литвою.
Під час презентації буде оголошено відкритий конкурс; 10 митців та мисткинь з України та Литві створюватимуть ленд-арти в Тягині (Україна) та Акмене (Литва), на локаціях, де разом з ними відбуватимуться археологічні дослідження. Проєкт пропонує цікаву лекційну та екскурсійну програму, а також безліч можливостей долучитися до вражаючою синергії науки і мистецтва – як офлайн, так і онлайн.
Лендарт і археологія все ще здаються вам консервативними?
Ми зруйнуємо цей стереотип!
Для реєстрації на захід просимо заповнити форму:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdGjCyxeT9…/viewform…
Після реєстрації Ви отримаєте посилання на платформу Zoom.
Спікери:
Олена Афанасьєва, ГО «Центр культурного розвитку «Тотем», Україна
Наталя Бімбірайте, ХМГО «Культурний центр Україна-Литва», Україна
Арунас Остраускіс, Музей історії Акмянє, Литва
Інга Раубайте, кураторка лендарту, Литва
Проєкт “Лендарт і археологія: нова синергія через кордони” підтримує Європейський Союз та Goethe-Institut в Україні за програмою Дім Європи.
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.