EN RU

Лекція філософа-урбаніста Тьєррі Пако онлайн

Лекція філософа-урбаніста Тьєррі Пако онлайн

10 квітня о 20.00

Текст організаторів:

Лабіринт вулиць і пасажів, відбиття вітрин, хореографія перехожих, жвавість бульварів вдень і вночі надають місту поетики, яка, здається, зникає разом з усім «автомобільним», швидкістю, приватизацією громадських просторів та діджиталізацією всієї людської діяльності. Урбанізація, що охоплює всі міста схиляє кожного жителя до певної стереотипної ролі.
Якою психогеографією сьогодні б захоплювалися ситуаціоністи? Чи забезпечує місто чуттєве вираження кожного містянина ¬– великого чи маленького, чоловіка чи жінки? Розкриття його тіла? Гармонію з природою та її стихіями? Чи можливо віднайти у кожному місті його «дух», що характеризується вдалим поєднанням урбаністики, розмаїття та відмінності?
Тьєррі Пако дасть відповіді на ці запитання та розповість, як за допомогою прогулянок та ситуаціоністського дрейфу з метою віднайти у кожному місті його «дух», що характеризується вдалим поєднанням урбаністики, розмаїття та відмінності.
Після лекції відбудеться обговорення за модерації Наталії Ісупової.
Лекція відбудеться у форматі онлайн. Початок о 20:00.
Посилання на трансляцію буде опубліковане на Facebook-сторінці Фестивалю Пішохідної Культури та Психогеографії «ХОДА».
Участь безкоштовна.
Лекція відбуватиметься французькою мовою з перекладом на українську.
Організатори: Фестиваль Пішохідної Культури та Психогеографії «ХОДА»
Захід відбудеться в рамках партнерської програми до фестиваля «Французька Весна» за підтримки Французького Інституту в Україні, Посольства Франції в Україні.

Технічний партнер: DGTL RLGN

Тьєррі Пако – філософ-урбаніст, професор, видавець. Президент асоціації Image de Ville (Екс-Марсель), яка щороку організовує кінофестиваль, президент щорічного конкурсу la Rue aux Enfants, член Орієнтаційної Ради Інституту Палладіо, член редакційної ради журналу «Топофіл». Автор близько шістдесяти книг про планетарну урбанізацію, утопії, екологію. Автор таких досліджень на тему пішохідного міста: «Міські тіла. Чутливість між бетоном та асфальтом»/ Des corps urbains. Sensibilité entre béton et bitume, Autrement, 2006; «Громадський простір» / L’espace public, La Découverte, 2009 та 2015 роки; «Ситуаціоністи у місті» / Les situanistes en ville, за редакцією Infolio, 2015; «Фланування Парижем. Невелика літературна антологія 19 століття» / Flâner à Paris. Petite anthologie littéraire du XIXe siècle, Infolio, 2016; «Dicorue. Звичайна та надзвичайна лексика міських місць» / Dicorue. Vocabulaire ordinaire et extraordinaire des lieux urbains, CNRS, 2017.

Фестиваль Пішохідної Культури та Психогеографії ХОДА – нова ініціатива киян(ок), покликана через освітні та мистецькі заходи популяризувати пішохідну культуру серед містян та сприяти збереженню й розвитку пішохідних зон у Києві. У листопаді 2020 ініціатива провела серію натхненних Гі Дебором експериментальних дрейфів Києвом зі студентами київської школи «Афіни» та презентувала звітну виставку.
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.