Лада Наконечна в NAMU

Лада Наконечна в NAMU

19 березня о 18.00

Текст організаторів:

З 20 березня по 2 травня 2021 року у Національному художньому музеї України триватиме виставковий проєкт відомої української мисткині Лади Наконечної «Дисципліноване бачення». У трьох виставкових залах будуть представлені роботи (графіка, інсталяція, об’єкти, відео), створені протягом 2015–2021 років. Це перший великий персональний проєкт художниці, підготовлений спеціально для NAMU.

Оновлюючи експозицію мистецтва ХХ століття, NAMU ініціює низку дослідницьких проєктів науковців і митців, спрямованих на вивчення контроверсійних або досі маловідомих сторінок історії українського мистецтва. Лада Наконечна у своєму проєкті «Дисципліноване бачення» зосереджується на 1930-х роках та, спираючись на архівні матеріали і твори з колекції NAMU, вона на основі окремих історій досліджує здатність мистецтва формувати певне спільне бачення. У своєму дослідженні вона відштовхується від припущення, що соціалістичний реалізм встановлював своєрідний режим бачення, а увагу фокусує на пейзажі – жанрі, який часто позиціонується як ідеологічно мало заангажований. Проєкт присвячений виявленню ролі пейзажу в «конструюванні» певного типу бачення.

Відкриття проєкту для публіки відбудеться в онлайн-форматі 19 березня (п’ятниця) о 18:00 на офіційних сторінках Національного художнього музею України в соцмережах.

Національний художній музей України / National Art Museum of Ukraine
Грушевського, 6

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.