EN

“Культурний герой…” в ЦСМ “М17”

21 грудня о 12.00

Текст організаторів:

У рамках персональної виставки Віктора Сидоренка “Нульовий рік.Ідея світла” відбудеться Міжнародна науково-практична конференція “Культурний герой: від історичних наративів до трансформацій майбутнього”.

Організатори — Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України спільно з Центром сучасного мистецтва М17.

Концепт культурного героя дозволяє виявити універсальні закономірності мистецької історії та передбачити трансформації у культурних запитах майбутнього. Окресливши риси культурного героя та дослідивши поля його репрезентації у різні історичні періоди, з великою ймовірністю можна спроектувати майбутнє та його сенс.

Символічно, що конференція відбудеться у виставковому просторі “Нульовийрік. Ідея світла”, візуальному проекті Віктора Сидоренка, який художникформував півтора десятиліття. Починаючи від 1996-го центральною постаттю творчости Віктора Сидоренка постає Персонаж. Він з’являється на майже всіх полотнах, відео та скульптурах митця. “Художник так чи інакше завжди пишеодну роботу. У мене ця робота повязана з моїм Персонажем, який з різним сенсом переходить із проєкту у проєкт”, — говорить Віктор Сидоренко. Конференція “Культурний герой: від історичних наративів до трансформацій майбутнього” присвячена тому, як суспільство вибудовує постать Героя або Персонажа. Саме він є ідеалом та “зліпком” історичного періоду.

Серед доповідачів — провідні українські та польські дослідники Олександр Клековкін, Роман Сапенько Roman Sapeńko, Наталія Жукова Наталия Жукова, Віктор Сидоренко Victor Sydorenko, Богдан Троха,Гліб Вишеславський Гліб Вишеславський, Ганна Веселовська, Марія Шкепу, Анастасія Гончаренко Anastasiia Goncharenko,Вольдемар Грушчинський, Юлія Бентя та ін.

Центр сучасного мистецтва М17
Антоновича, 102-104

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.