Меню

«Крихка пам’ять. Фотоархів Леоніда Бурлаки» в Греческом Фонде Культуры

17 липня о 18.00

Текст організаторів:

Одеський міжнародний кінофестиваль Odesa International Film Festival в рамках арт-програми представляє виставку «Крихка пам’ять. Фотоархів Леоніда Бурлаки».

В березні 2017 року в Одесі було випадково знайдено фотоархів відомого українського кінооператора Леоніда Бурлаки. Частина фотоархіву була віднайдена в дуже поганому стані, а спосіб збереження був не схожий на той, що зазвичай використовував Леонід Бурлака. Деякі плівки були пошкоджені, деякі з них розірвані та збереглися частково. Під час процесу дигіталізації плівок було встановлено, що архів датований 1964 роком та складається з декількох серій: фотографія, що ілюструє повсякденність студентів ВГІКу, фотографічні експерименти з формою, документація знімального процесу. Руйнація емульсії, яка на деяких фотографіях часткова, а в інших випадках повністю знищує зображення – це пряма метафора людської пам’яті. Пам’ять руйнує зайве, або болісне, залишаючи тільки фрагменти, які ще іноді можна прочитати на зображеннях, що майже повністю зникли. Ця знахідка поставила одразу багато запитань: чому частина особистих фотографій митця потрапила в статус «захованого зображення», та довгі роки зберігалася окремо від основного архіву? Чи може приватна історія розповісти більше ніж просто біографію?

Виставка є частиною міждисциплінарного проекту Fragile Memory / Крихка пам‘ять , що також включає в себе документальний фільм та наукове дослідження. Виставка експонувалася в Києві в 2018 році та в Кракові в рамках Krakow Film Festival Краківського міжнародного кінофестивалю в травні/червні 2019.

Леонід Бурлака – український кінооператор, найбільш відомий операторською роботою в картині Станіслава Говорухіна «Місце зустрічі змінити не можна» (1979). Зняв понад 40 прокатних фільмів і близько 20 телевізійних. Працював з такими режисерами, як Петро Тодоровський, Григорій Поженян, Валентин Козачков, Вадим Лисенко та ін. Як режисер у 1990 році поставив короткометражний фільм «Ва-же-лі»/(рос.)«Ры-ча-ги» за мотивами однойменного оповідання Олександра Яшина. Член Національна спілка кінематографістів України (1969). Заслужений діяч мистецтв України (1994), Кавлер ордену «За заслуги» III ступеня (2009)

Куратори проекту:
Ігор Іванко, кінооператор.
Віка Мироненко, кандидат мистецтвознавства, дослідник фотоархіву.

Виставка триватиме по 26 липня
Понеділок-п’ятниця: 10.00-17.00
Субота: 10.00-13.00
Вхід вільний

За підтримки Φιλική Εταιρία — Греческий Фонд Культуры та Odesa International Film Festival

Φιλική Εταιρία — Греческий Фонд Культуры
Червоний провулок, 20, Одеса

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою