EN

«Кричати! Кликати! Горіти!» в “Довженко-центрі” (Київ)

30 липня в Музеї кіно Довженко-Центру для відвідувачів відкриється виставка українського кіноплакату 1920-30-х років «Кричати! Кликати! Горіти!» – спільний проект Довженко-Центру та Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.

Текст організаторів:

Глядачі вперше побачать близько 100 рідкісних кіноплакатів з фондів Відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ, створених українськими художниками до вітчизняних та зарубіжних кінокартин, що виходили у тогочасний прокат. Цілісне уявлення про кінорекламу як індустрію дадуть документи з Кіноархіву Довженко-Центру: буклети, лібрето, листівки, рекламні аркуші в газетах та журналах 1920-30-х років, а також оригінальні фрагменти художніх фільмів.

Попри значні тиражі, що часом сягали 10 000 примірників, більшість плакатів збереглася у невеликій кількості, а деякі з них є чи не єдиним свідченням існування стрічок, що вважаються втраченими. На відміну від живопису, що існував в інтер’єрі, плакат виходив на вулиці міст і сіл, де боровся за увагу глядача з іншими візуальними подразниками.

Кіноплакати, які свого часу були активними учасниками зародження і творення чорно-білих німих чи перших звукових кінокартин, сприймаються сьогодні не лише як графічні кінодокументи, а й як цілком самостійне культурно-мистецьке явище.
_____________________________________________________________
Виставка Кричати! Кликати! Горіти! Українська кінореклама 1920-30-х

🗓Графік роботи виставки:
30 липня – 27 вересня 2020
Години роботи: 12:00 – 19:00, вихідні дні: понеділок, вівторок
Квитки в касі Довженко-Центру

📍Музей кіно Довженко-Центру
вул. Васильківська, 1, м. Голосіївська

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.