EN RU

«Крапка, лінія, можливості» в PinchukArtCentre

«Крапка, лінія, можливості» в PinchukArtCentre

До 3 січня

Текст організаторів:

Мистецтво наділяє нас поглядом на світ, якого ми не очікуємо.

Воно дивує нас, зворушує, спонукає мислити.

Мистецтво звільняє, підтримує тих, хто потребує цього найбільше, надає меншинам голос та нові можливості. Воно нагадує історії, що можуть виявитися забутими.

«Крапка, лінія, можливості» — саме про це.

Вона показує історії людей, які навчилися через мистецтво виражати себе. Ця виставка виросла з натхнення та сміливості нової групи художників, які раніше не мали публічного голосу. Людей, які віднайшли дружбу, пригоди й способи комунікації, яких вони гостро потребували.

Починаючи з 2016 року PinchukArtCentre запрошує художників із особливостями розвитку (аутизм, синдром Дауна, розумова відсталість) взяти участь у «Майстерні можливостей». Так, у співпраці з художниками Катериною Бучацькою, Нікітою Каданом, Давидом Чичканом та Анною Щербиною, розпочалася творча подорож довжиною в чотири роки.

«Крапка, лінія, можливості» ділиться історіями цих людей. Деякі з них ще декілька років тому не могли навіть доторкнутися до чистого аркушу паперу. Згодом на аркуші з’явилася крапка. А з крапки виросли лінії, кольори, форма та образи. Це все зростало разом з ними, їхньою впевненістю та вірою в те, що вони можуть зробити можливим.

Кураторки виставки: Ольга Шишлова, керівниця освітнього департаменту PinchukArtCentre, та Катя Бучацька, художниця.

Катя Бучацька, художниця та кураторка виставки: «Коли приходила в «Майстерню можливостей», єдине, що я знала – я прийшла не навчати. За 4 роки разом стало зрозумілим хто до чого тяжіє, який колір обирає та які теми висвітлює. Паралельно з цим на кожному занятті я стаю свідком вражаючих художніх рішень. Про таке чесне ставлення до дії рисування, ми, художники з академічною освітою, можемо лише мріяти».

Ця виставка є можливістю познайомитися з напрямком мистецтва аутсайдер-арт. Нетривіальні художні рішення, самобутність і зовсім інший погляд на звичайні речі спонукатимуть глядачів переосмислити загальноприйняті визначення слів «художник» і «мистецтво».

Ольга Шишлова, керівниця освітнього департаменту PinchukArtCentre та кураторка виставки: «Аутсайдер-арт став важливою частиною сучасної культури ще в 1970-х роках. Роботи художників цього напрямку знаходяться в колекціях найбільших музеїв сучасного мистецтва, їх представляють на знакових міжнародних виставках, у цього напряму є свій ринок, творчість аутсайдерів досліджується, про неї публікуються книги». 

Роботи двадцяти двох художників, що пройшли шлях від фантазії до реальності.
Двадцять два художники, що досліджують власну особистість і власні межі.
Запрошення приєднатися до них у їхніх історіях, помножене на двадцять два.Історія, якою варто поділитися.

Виставка працює до 3 січня 2021 року з вівторка по неділю включно з 12:00 до 21:00.
Вхід вільний.

PinchukArtCentre
Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.