EN

Конкурс відкритих ідей для розробки майстер-плану території Бабиного Яру

Заявки до 15 квітня

Текст організаторів:

14 лютого стартував конкурс відкритих ідей для розробки майстер-плану території Бабиного Яру у Києві. Його проводить Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр».

Завдання учасників – запропонувати ідеї мастер-плану, який сформує цілісне бачення Меморіального комплексу в Бабиному Яру, що включає серію музеїв, артінсталяцій, дослідні центри, бібліотеки, архіви й інші об’єкти. А також об’єднає всі ці проєкти, розташовані на ділянці площею 132 гектари.

З 1941 по 1943 роки нацисти розстріляли в Бабиному Яру від 70 до 100 тисяч людей, убивши майже все єврейське населення міста. Ця трагедія стала символом «Голокосту від куль» у Східній Європі та символом опору радянській політиці затирання пам’яті. Меморіальний центр Голокосту прагне наблизити історію Бабиного Яру та зробити її актуальною для нинішнього та майбутнього поколінь.

Бабин Яр сьогодні – це меморіальний простір, громадський парк, заповідник, рекреаційна зона, а також невід’ємна частина міста з різноманітними екологічними зонами та культурними об’єктами. Автори конкурсних проєктів мають запропонувати сміливий і нестандартний підхід до розвитку цієї території. Під час створення мастер-плану можна використовувати елементи, як-от: навігація, освітлення, озеленення. Проте організатори не обмежують творче бачення учасників.

У конкурсі можуть взяти участь як молоді, так і визнані архітектори з усього світу, студенти, а також усі, хто цього прагне. Переможці зможуть доопрацювати свої пропозиції разом із  командою Меморіалу Голокосту «Бабин Яр».

Автори трьох найкращих робіт отримають по 20 тисяч доларів, а також гранти для подальшого розроблення своїх концептуальних пропозицій. Конкурсом передбачено чотири почесні місця, власники яких отримають по 5 тисяч доларів.

До журі ввійшли архітектурний куратор та голова Архітектурної ради Меморіального центру Голокосту Нік Аксель, засновник і головний редактор онлайн-журналу ArchDaily Девід Басульто, художній керівник Het Nieuwe Instituut (Нідерланди) Арік Чен, архітекторка та засновниця Efrat-Kowalsky Architects Мейра Ковальські, історик архітектури та дослідник Голокосту професор Роберт Ян ван Пелт і багато інших.

Заявки на участь можна подавати до 15 квітня, а проєкти – до 15 травня.

Переможців оголосять у червні 2022 року.

Подробиці – на сайті конкурсу.

З усіх питань, пов’язаних із конкурсом, можна звертатися до секретаря конкурсу babynyarmasterplan@gmail.com.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.