EN RU

Конкурс плакатів. Дедлайн: 28 серпня 2020

Конкурс плакатів. Дедлайн: 28 серпня 2020

Видавництво «Родовід» оголошує міжнародний конкурс плакатів «На перетині всіх протилежностей», по закінченню якого у вересні відбудеться онлайн-виставка постерів дизайнерів, натхненних філософією творення Георгія Нарбута.


До участі запрошують графічних та діджитал-дизайнерів, ілюстраторів, мистців та всіх, хто працює з візуальними мистецтвами, незалежно від віку, професійного бекграунду та громадянства.
В рамках конкурсу ми пропонуємо переосмислити доробок Георгія Нарбута з позиції дизайнера XXI століття, поговорити про спадкоємність у дизайні, візуальну мову минулого та естетику майбутнього, порушити гострі питання сьогодення мовою плакату. Ми трактуємо сьогоднішній плакат не тільки як аркуш паперу на стіні, а пропонуємо переосмислити цей формат з точки зору сучасних технологій — як от анімації або доповненої реальності.
Конкурс є частиною проєкту «Нарбут XXI» видавництва «Родовід» і реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Куратор — Саша Биченко.

Конкурс плакатів. Дедлайн: 28 серпня 2020

Участь у конкурсі безкоштовна.
Дедлайн конкурсу: 28 серпня 2020.
Відкриття виставки: 10 вересня 2020.

Усі деталі конкурсу — за посиланням: narbutxxi.rodovid.net/poster-contest
За ходом конкурсу і новинами стежте тут: facebook.com/events/2626944087621508

Теми конкурсу
До конкурсу запрошують дизайнерів з усього світу створити плакати на такі теми:
Тема 1: Між вчителями та учнями
Тема 2: Між особистим і політичним
Тема 3: Між редизайном та новацією

Журі конкурсу
Альона Соломадіна, незалежна графічна дизайнерка, дослідниця та кураторка.
Антон Іванов, дизайнер, співзасновник студії Crevv, екс-керівник відділу дизайну в Banda Agency.
Дмитро Растворцев, шрифтовий дизайнер, дослідник шрифтової спадщини.
Олексій Сальников, дизайн-стратег Numo Team, Дизайнер візуальних комунікацій, продуктовий дизайнер, ментор.
Anfi Sa, графічна дизайнерка, інтердисциплінарна художниця, арт-директорка студії Super an der Spree (Берлін).
Олександр Трегуб, дизайнер, засновник і керівник школи дизайну та програмування Projector та школи дизайну для підлітків Supernova.
Мирослава Мудрак, докторка мистецтвознавства, професорка Університету штату Огайо, дослідниця східноєвропейського та українського модернізму.

Цитата куратора
Саша Биченко, куратор конкурсу:
«По-перше, плакат — це один із головних засобів комунікації, до того ж універсальний.
По-друге, сьогодні постер — не тільки аркуш паперу на стіні. Обкладинка події на фейсбуці — теж постер, функція та сама, тільки у вікні браузера. Сучасний плакат буває анімованим, інтерактивним, з доповненою реальністю — це суцільний простір для експериментів із формою та змістом. А експеримент — одна з найважливіших складових професії дизайнера.
Ба більше, результатом конкурсу стане онлайн-виставка. Тут також немає сталих правил та методів експонування — вони просто не встигли сформуватися. Значить, разом з учасниками ми спробуємо винайти щось нове.
І по-третє, конкурси та виставки плакатів не дуже розповсюджені в Україні, хоча у світі плакату присвячені цілі фестивалі, бієнале та безліч подій. Для нас це не конкурс заради конкурсу, а можливість залучити дизайнерську спільноту до експериментів та обговорення важливих речей не тільки в професії, але і в суспільстві. Адже цього нам часто бракує в комерційних проєктах.
Я пишаюся складом журі, яке зібралось навколо конкурсу: всі вони визнані спеціалісти з різних сфер — від графічного і шрифтового дизайну до проєктування процесів і стратегій, і водночас викладачі, дослідники, куратори та митці, які рухають український дизайн та візуальну культуру вперед».

Про проєкт «Нарбут XXI»
Конкурс є частиною проєкту «Нарбут XXI» видавництва «Родовід» і реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Цей проєкт покликаний реактуалізувати мистецьку спадщину видатного українського художника-модерніста початку XX століття, популяризувати ім’я і творчість Георгія Нарбута, познайомити міжнародну аудиторію із талановитим дизайнером української візуальної ідентичності.
Іншими складовими проєкту стали:
Відтворення «Нарбутівського збірника» (знищеного в 1933-му році) і доповненого сучасними дослідженнями творчості Георгія Нарбута. Упорядник — д-р історичних наук, мистецтвознавець Сергій Білокінь. Загальна редакція — Анастасія Білоусова.
Міжнародна онлайн-виставка «Образний світ Георгія Нарбута й створення українського бренду» та її англомовний каталог. Презентація виставки відбудеться у жовтні в Українському Інституті Модерного Мистецтва в Чикаґо. Кураторка виставки — Мирослава Мудрак, докторка мистецтвознавства, професорка Університету штату Огайо, дослідниця східноєвропейського та українського модернізму (США).
Лідія Лихач, керівниця проєкту, засновниця і директорка видавництва РОДОВІД:
«Георгій Нарбут — великий мистець, світова величина, ціла епоха в історії українського мистецтва. Він заклав основи графічного дизайну новоствореної держави Україна. Нарбут — один із фундаторів і перших професорів Української Академії мистецтва, а в 1918 році короткий час був її ректором. Він був центром мистецького життя Києва 1917 – 1920 років. Нарбут — найвизначніший графік свого часу, який мав учнів/школу і вплинув на українську графіку, шрифтове мистецтво, книжковий дизайн ХХ століття.
Важливим у проєкті є запобігання цементуванню образу Нарбута лише як ікони українського стилю. Натомість, ми прагнемо контекстуалізувати Нарбута у XXI столітті: не тільки його творчий доробок, але його новаторські ідеї, пошуки нової візуальної мови, принципи, переосмислення коріння».

Про Георгія Нарбута
Нарбут стояв на засадах давнього українського мистецтва, але був новатором і створив нову візуальну мову свого часу. Нарбут в історії українського дизайну відіграв таку ж роль, як і Баугауз в історії дизайну європейського.
Графічні роботи Георгія Нарбута київського періоду 1917–1920 років пов’язані з творенням образу (бренду) держави Україна — її герба, грошей, шрифтів, печаток національних інституцій, марок, ін.

Контакти
Саша Биченко, куратор конкурсу
+380 67 168-64-65
sasha@bychenko.name

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.