Меню

«Комунікативний мілітаризм» в бібліотеці КПІ

17-18 жовтня о 18.30

Текст організаторів:

Симпозіум «Комунікативний мілітаризм» під кураторством Світлани Матвієнко (Канада).

Подія має на меті осмислити соціальні й політичні трансформації, що сталися у Східній Європі протягом останніх трьох десятиліть, зокрема під впливом Чорнобильської катастрофи, розпаду СРСР та розвитку сучасних інформаційних технологій.

«Ви можете не цікавитися кібервійною, але кібервійна цікавиться вами». Втім, питанню кібервійни та загальної мілітаризації онлайн-комунікацій здебільшого не приділяють належної уваги в сучасних дискусіях про капіталізм стеження, упереджені алгоритми та несправедливі інфраструктури, зокрема в інтернеті. Якої б форми не набувала кібервійна – тонкої маніпуляції відчуттям реальності користувачів, витоку даних, хакерських атак чи прямих нападів на важливі інфраструктури – вона міцно вкорінена в системне функціонування капіталізму стеження через підтримання кризи як рушійної сили неоліберальної економіки і ведення бойових дій далеко за межами типових воєнних зон.

Цей дводенний симпозіум буде присвячено розгляду соціальних, політичних і технологічних факторів, що уможливлюють різні види комунікативного мілітаризму, а також осмисленню таких індустрій інформаційного капіталізму, як штучний інтелект і великі дані, що є найсучаснішими і найагресивнішими формами комерційного використання даних як зброї. Ми обговоримо можливі тактики і стратегії спротиву в умовах кібервійни та поставимо нові питання до наших теорій і методологій.

17 жовтня, четвер
— Доповідь «Сумні за задумом: Долаючи нігілізм платформ», теоретик медіа Ґерт Ловінк (Нідерланди)
— Презентація проєкту Geocinema, критикиня Ася Баздирєва (Україна)
— Доповідь «Секретні агенти: алгоритмічне прийняття рішень у цифрових культурах», теоретик медіа Клеменс Аппріх (Австрія)

18 жовтня, п’ятниця
— Доповідь «Войовничі мережі: 5G і консолідація контролю», теоретик медіа Нільс тен Овер (Нідерланди)
— Доповідь «Швидкісна епістемологія: ехо-камери комунікативного мілітаризму», теоретикиня медіа Світлана Матвієнко (Канада)

Симпозіум відбудеться англійською мовою.

Науково-технічна бібліотека КПІ
пр-т Перемоги, 37, аудиторія 6.5

бачите помилку, пишіть сюди