EN

“КОЛИ ВІРА ЗРУШУЄ ГОРИ”. ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ


Пресконференція нової виставки в PinchukArtCentre (Київ). Проєкт можна подивитися з 17.07- 9.10. 2022.

Пресконференція за участю:
Барта Де Бере, співкуратора виставки та директора Музею сучасного мистецтва M KHA
Бйорна Гельдхофа, співкуратора виставки та артдиректора PinchukArtCentre
Ксенії Малих, співкураторки виставки та керівниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre
Яреми Малащука, співкуратора виставки та художника
Олексія Сая, художника

Реліз центру:

Групова виставка «Коли віра зрушує гори» за участю понад 45 українських і міжнародних митців і мисткинь.

Виставка «Коли віра зрушує гори» представить роботи з колекції M HKA/Фламандської спільноти, відібрані завдяки емансипаційному характеру та здатності відкривати нові можливості. Для експозиції було надано понад 40 творів іноземних художниць та художників. Попри те, що роботи не можуть бути застрахованими від усіх ризиків, спричинених війною, M HKA та фламандський уряд прийняли рішення виділити власні ресурси та тимчасово надати значну частину своєї культурної спадщини задля підтримки України. В експозиції твори з бельгійської колекції вступають у діалог із роботами українських митців та мисткинь, більшість яких була створена під час війни. Виставка спонукає відчувати, розмірковувати та рефлексувати поза межами негайних викликів війни.

Russian War Crimes 
23 травня 2022 року під час Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі в колишньому російському домі відбулося відкриття символічного виставкового проєкту про воєнні злочини росії в Україні.

Проєкт захопив увагу світових ЗМІ та став найбільш обговорюваною темою в Давосі. Сьогодні проєкт представлений також у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, а у вересні експонуватиметься в Європарламенті.

Виставка Russian War Crimes, організована Фондом Віктора Пінчука та PinchukArtCentre у партнерстві з Офісом Президента України, Міністерством закордонних справ України, інтернет-виданням «Українська правда» (pravda.com.ua) та Українською асоціацією професійних фотографів.

 

 

МІТЄЦ. Проєкт “Тривання”, Київ, 2022.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.