EN

КЛАСИЧНИЙ ТА ІНТЕРАКТИВНИЙ ЖИВОПИС


Презентація Альони Науменко (Київ). “Міжнародний симпозіум “Бірючий 018″.

З 23 по 26 травня в “Торонто-Київ”

BIRUCHIY contemporary art project представить в межах Kyiv Art Week 2019 колективний проект «BIRUCHIY 018 або НЕОШАМАНІЗМ. СИЛА РИТУАЛУ» присвячений дослідженню поняття «неошаманізм», що об’єднує різноманітні явища, пов’язані з освоєнням магічних і містичних практик сучасними людьми, незалежно від їх походження та культурних традицій.

«Шаманські практики стали універсальними – очистилися від етнічного, територіального і релігійного контексту та адаптовані до будь-якої людини» – коментує куратор проекту Наталія Філоненко (Ванкувер, Канада) – «Художник у сучасному суспільстві може демонструвати конструктивний та толерантний погляд на співіснування та взаємодію різних релігійних та культурних кодів, може виступати як філософ та провідник прогресивних ідей, які сприяють вибудовуванню позитивної ментальності у сучасній Україні».

Мультимедійний проект було створено на півострові Бирючий Херсонської області у вересні 2018р., де вже протягом останніх 14 років традиційно збираються українські та закордонні митці для участі в найдовше існуючій в Україні мистецькій резиденції. Минулого року проект було реалізовано за підтримки грантової програми Українського Культурного Фонду. Після підсумкової виставки результатів художнього дослідження в галереї сучасного мистецтва на півострові Бирючий, в жовтні 2018 р. проект був експонований в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї та у листопаді в просторі Туристичного інформаційного центру м. Запоріжжя ArtHub Zp, у лютому 2019 р. проект побачили в Хмельницькому обласному художньому музеї.

За підсумками проекту виданий однойменний каталог, який включив до себе культурологічні тексти, ілюстрації робіт учасників, рецензії мистецтвознавців і експозиції виставок.

куратор: Natalia Filonenko (Ванкувер, Канада)

учасники проекту:

Bludov Andrei (Київ), Владимир Будников (Київ), Артем Волокитин (Artem Volokitin) (Харків), Гнилицька Ксенія (Київ),
Владимир Гулич (Запоріжжя), Kadyrova Zhanna (Київ), Yura Koval (Львів), Andrey Lobov (Київ), Nastya Loyko (Запоріжжя), Tatyana Malinovskaya (Харків), Олекса Манн (Olexa Mann) (Ужгород),
Аленка Науменко (Київ), Віктор. Покиданець (Херсон), Maria Proshkowska (Київ), Влада Ралко (Київ), Ельміра Шемседінова (Elmira Shemsedinova) (Київ), Alina Yakubenko (Київ), Альбина Ялоза (Albina Yaloza) (Одеса).

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.