EN

Кібература

1 жовтня о 18:00 у виставковому залі Музею сучасного мистецтва Одеси відбудеться відкриття проєкту «Кібература» української художниці Ozi (Ірини Озаринської), яка живе в Італії і працює в країнах Європи.

Текст організаторів:

У різні роки в рамках персональних і групових проектів роботи Ozi експонувалися в МСМО та інших локаціях України.
Художниця послідовно розкриває тему Artist-book, використовуючи великий спектр інструментів: живопис, графіку, відео-арт, скульптуру — Ozi створює єдиний простір, кожен фрагмент якого відображає ціле, і розповідає про трансформацію, яку зазнала книга від моменту зародження самого поняття, першіх її втілень в пергаменті до сучасного подання в цифровому вигляді.
Художниця, продовжуючи досліджувати одну зі своїх улюблених тем проведе кожного глядача в портал просторових меж предметів, і за допомогою свого досвіду і майстерності втілить його розширення. Розгорнувши цей простір, вона дбайливо зберігає увагу до книги, як до художнього об’єкту. В інсталяції ми побачимо продовження традицій світового мистецтва livres d’artistes, що породжує бажання постійного втілення художньої комунікації.
Ми побачимо, як змінилася взаємодія читача з тілом книги, як її тіло стало випромінювати світло, а сторінки такої книги перегорають автоматичним ковзанням пальця по екрану гаджета. Під впливом всепоглинаючого формату спілкування соцмереж, свідомість людини і її здатність до сприйняття стають все більш фрагментарними, а корпорація Google вже виступила із заявою про те, що до 2040 року свідомість і пам’ять людини можливо буде переносити на зовнішній носій. Ми є учасниками процесу, в якому читач і книга переживають драматичні еволюційні мутації.
Що саме очікує книгу і великий текст в доступному для огляду майбутньому? Чи ми готові транслювати один одному в мозок свої творчі імпульси безпосередньо? Не читати, тільки дивитися?
Апокаліпсис відміняється. Трансформація — не обов’язково одне лише руйнування. Мистецтво досліджує реальність як за допомогою аналізу, так і синтезу. А інакше нам би залишалося тільки закрити книгу обліку життя назавжди.
Інсталяція «Кібература» Ozi — це масштабний Artist-book проєкт-колаборація з Міжнародним конкурсом прози «Без меж» (Україна-Іспанія).
Авторка проєкту — Ozi (Ірина Озаринська).
Кураторка проєкту — Тетяна-Маргарита Сюй.
Виставка триватиме до 21 листопада 2021 року
Вхід на відкриття безкоштовний, у подальші дні роботи виставки — 60 гривень.
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.