EN

Казки Клубніки Андріївни


Фрагмент перформансу Алевтини Кахідзе (Жданівка-Музичі) в рамках проекту Set Art Laboratory.

SET ART LABORATORY 
Презентація перформенсу Алевтини Кахідзе “Насіння України” в рамках резиденції для художників Set Art Laboratory 25 лютого 17.00 в Музеї Івана Гончара (Лаврська, 19).
Партнер проекту: Благодійний фонд Кусум.

Мама художниці Алевтини Кахідзе з самого початку війни жила в тій частині Донбасу, яка наразі окупована. Протягом війни художниця зображувала свою матір у власних текстах та малюнках під вигаданим ім’ям “Клубніка Андріївна”, змальовуючи реальні історії її життя в самому центрі військових подій. 2019-ого року мама Алевтини померла на КПВВ з боку території непідконтрольної уряду України, і зв’язок між донькою та матір’ю перервався. – Так історія про “Непідконтрольне життя Клубніки Андріївни” закінчилася, але художниця продовжує працювати із темою розмежування суспільства в кордонах однієї країни.“Насіння України” — перформанс або тривала перформативна дія аби відновити втрачений канал зв’язку. За життя мама художниці під час приїздів до доньки в Київ купувала собі та своїм подругам насіння квітів та овочевих рослин; на окупованій частині Донбасу неможливо придбати деякі види насіння, до яких вони звикли ще до війни. Найчастіше вона купувала насіння Амарілісу, Пеларгонії, астри Анна-Марія, Огірка Артист і Фенікс плюс; томату рожевого Де Барао та червоного Цукровий Бізон. Після того як вона померла, її подруги почали звертатися до Алевтини з проханнями купувати та передавати для них це насіння.

У відповідь на такий запит Алевтина Кахідзе сконструювала рухомий ларьок для збору насіння, аби в перші дні весни, коли настане час його саджати, воно з’явилося ближче до “нуля”, звідки починається окупована частина Донбасу.

Збір насіння розпочнеться 25 лютого в Музеї Івана Гончара. В обмін на принесене насіння художниця пропонує замовити щось із окупованої частини Донбасу. З початком весни Алевтина поїде до “нуля” аби обміняти насіння на замовлені речі.

Під час перформансу можна буде разом з художницею дізнатися як побудований “нуль” і скільки часу потрібно, аби потрапити із окупованої частини Донбасу на підконтрольну Україні територію, познайомитися з матеріалами із власного архіву Кахідзе, який стосується війни.

Алевтина Кахідзе — xудожниця, перформерка, кураторка, освітянка, садівниця. Народилася 1973 року в м. Жданівка (Донецька область). Живе в селі Музичі із 2009 року. Із 2018 виконує місію посланиці з толерантності від ООН в Україні, лауреатка Премії Малевича для українських художників 2008 р. від Польського Інституту у Києві.
Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва (Київ) в 2004-ому році та Jan Van Eyck Academie (Нідерланди, Маастрихт) в 2006-ому році.
Кахідзе була учасницею багатьох міжнародних мистецьких проектів, серед яких: Міжнародна бієнале сучасного мистецтва Маніфеста 10 під час анексії Криму Російською Федерацією, 7-ї Берлінська бієнале, яка була суто політичною; проект для Мароканського павільйону в рамках 54-ї Венеційської бієнале Working for Change. Персональні проекти в Україн: «Кімната без дверей» в PinchukArtCentre, «Ти вдома у Володимира Алевтини Сьюзі Пенелопи» в арт-центрі «Я галерея»; «Я запізнююся на літак, на який неможливо запізнитися» завдяки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»
Художниця є співзасновницею та кураторкою приватної резиденції для міжнародних художників “Розширена программа Музичів” із 2009 року по сьогодні. Також має викладацький досвід у школах SVC (школа візуальних комунікацій), KAMA (Kyiv Media Arts Academia), ХША (Харківська Школа Архітектури), Культурному проекті; З 2014-ого Кахідзе викладає мистецтво дітям в селі Музичі та у КМДШ (Креативна міжнародна дитяча школа) із використанням процесуального підходу та критичного мислення — “Думати через малювання”. Останні 10 років художниця є авторкою низки проектів із рослинам — “Битва садівників”, “В саду немає крові”, Їй належить термін “дорослий сад” та “тоталітарна клумба”.
Із 2013-ого року Кахідзе співпрацює із журналістами візуалізуючи теми війни та Євромайдану; проект Алевтини “Клубніка АндріЇвна”, який розповідає про життя на окупованій частині Донбасу, також належить до альтернативної журналістики,.

Set Art Laboratory — програма резиденцій для художників, заснована спільно Set Art Foundation та Kusum Art Foundation. Програма має на меті системну підтримку та промоцію художників, а також налагодження професійних зв’язків всередині української та міжнародної мистецької спільноти. Робота резиденції ґрунтується на принципах прозорої та відкритої взаємодії. Set Art Laboratory є місцем, де художники, куратори та експерти працюють разом, обмінюючись досідом, світосприйняттями, та ідеями.

15 січня — 30 червня

Учасники та учасниці першої майстерні 2020: Олена Сіятовська, Борис Кашапов, Окасана Чепелик, Kinderseele, Cтан Квітко, Лілія Чавага.

 

___________________________________________________________________
Адреса: вул. Лаврська, 19
Контакти: +380930400548, Леся Кульчинська, кураторка Set Art Laboratory

_____________

Проект створено за підтримки «Арт простору Set», Kusum Foundation, Мitec, Музей Івана Гончара

Кураторки: Леся КульчинськаМарія Вторушина 

Група МІТЄЦ:

Video: Ната Катериненко

Production: Анастасія Данилюк

Editing intern: Лілія Левицька

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.