EN

КАТАПУЛЬТА

КАТАПУЛЬТА

На пошту до МіТЄЦ цими днями було надіслано фото-листа з Національного Художнього Музею України  (Київ), де значилося, що катапульта, яка брала участь у зіткненнях у Києві, може поповнити скарбницю національних цінностей.  Співробітники музею пояснили, як вони прийшли до такого рішення.

Оксана Баршинова, завідуюча відділу мистецтва  ХХ-ХХІ століття.

«Цими днями до нас прийшов скульптор Володимир Кузнєцов і сказав, що катапульта – це дивовижна сучасна скульптура, і що ми зобов’язані взяти її до музею. Показав її світлини і запропонував піти на неї подивитися. Вона виявилась і справді лаконічною, з ідеально вивіреними пропорціями, і могла б конкурувати з будь-якою сучасною скульптурою. Ми переговорили з людиною, яка відповідала за її конструювання, і дійшли висновку, що коли катапульта перейде у власність музею, ми її, як експонат народної творчості, розташуємо чи на майданчику перед музеєм, чи у його дворі».

На запитання чи збирається Нацмузей повнювати свої фонди і творами художників, які працювали увесь цей час на майдані, МіТЦУ відповіла головний хранитель фондів Юлія Литвинець.

«Так. Але не усіма. Основний принцип відбору –  висока художня цінність. Зрозуміло, що усе, що творили художники на Майдані має історичну цінність, але вона не завжди дорівнює художній.  Думаю, що і самі художники не схотіли б, щоб їхні роботи пилилися у фондах, і їх би не могли побачити відвідувачі музею».
Записав МіТЄЦ
23.02.2014 г.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.