У грудні 2018 року Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури – НАОМА опинилась в центрі міжнародного скандалу: через переслідування з боку адміністрації навчального закладу та представників праворадикальних субкультур після презентації проекту “Парад Членів”, студент академії Спартак Хачанов покинув Україну та емігрував до Фінляндії.

Скандал набув широкого розголосу в відомих медіа, таких як BBC News та The Washington Post, що боляче вдарило по репутації України.

Історія Спартака Хачанова досі продовжує бентежити мистецьку та патріотичну спільноти України. Відсутність прозорого діалогу в стінах Академії, небезпечна радикалізація суспільства навколо ситуації та купа конспірологічних пліток заважають тверезо проаналізувати, що саме сталось півтори роки тому, і що відбувається зі Спартаком зараз. Ким насправді є Спартак Хачанов: таємним агентом проросійських сил чи недооціненим митцем-патріотом, заручником кремлевських спецслужб чи жертвою грандіозного тоталітарного експерименту? Чи був “Парад Членів” знущанням над українськими військовими або антипутінською сатирою? Яка роль Академії в тому, що відбулось, і як можна було запобігти удару по міжнародній репутації країни? Чи може мистецтво бути пропагандою і хто має право цензурувати мистецькі проекти студентів НАОМА?

Відповіді на ці питання ми будемо шукати під час нової сесії “Карантинної Ради”.

Спікери події:

Посол Республіки Ужупіс: Федір Александрович
Посол толерантності: Алевтина Кахідзе
Головний медіапатріот України: Євген Бондаренко
Незалежний містичний рефері та медіатор Ради: Александер Кроліковскі

Якщо ви бажаєте стати спікером події, напишть повідомлення на сторінку Grand Narrative Institute