EN

#КАЛІГРАФІЯ НЕВЕРБАЛЬНОГО


Сьогодні, 10 жовтня о 18.00 в “Музеї сучасного мистецтва Херсон” відкриття виставки Наталії Корольової (Черкаси). Репортаж з підготовки експозиції.

Текст організаторів: 

10 жовтня у Музеї сучасного мистецтва в Херсоні відкривається виставка графіки Наталії Корольової “Каліграфія невербального”. До експозиції увійдуть абстрактні монохромні роботи різного формату — від зовсім камерних до метрових аркушів, виконані рапідографом на папері. На виставці будуть представлені як нові роботи, так і створені понад двадцять років тому на резиденції в Швейцарії, котрі в Україні експонуватимуться вперше.

“Кожен свій рух у роботі над зображенням Наталія Корольова виношує і виважує дуже ретельно і здійснює його з ювелірною точністю і концентрацією. Лінія поступово визріває, щоби потім плавно і впевнено проступити на поверхні, як капіляри, що наповнюються внаслідок ударів серця. Збираючись у пучки, вузли, сплетіння, лінії і штрихи формують монохромні текстури, подібні до вихорів на поверхні Солярісу в візуальній інтерпретації Тарковського.
Персональна ієрогліфіка авторки знаходиться поміж фігуративом і абстракцією, літературою і ненаративним символічним простором. Точність у візуальному полі поєднується в роботах художниці з тяжінням до метафори, небуквальності у полі смисловому. Художниця підходить до мистецтва як до інструменту катарсису і внутрішньої структуризації. Через творчий процес вона здійснює конструювання реальності та себе самої в новій якості, досягнення якої стає можливим саме завдяки художньому жесту. Самозаглибленість поєднана із прозорістю і відкритістю, що надає творам універсальності, робить їх більшими за лише фіксацію суб’єктивного переживання, наповнює їх повітрям — легким і рухливим” (Наталія Маценко, мистецтвознавиця).

Наталія Корольова (нар. 1958 р. у Черкасах) — художниця, що працює переважно в графічних техніках, створюючи абстрактні і фігуративні роботи. Останнім часом сфокусувалась на створенні арт-буків з авторськими текстами. Навчалася у РХСШ (нині ДХСШ ім. Т.Г. Шевченка), 1984 роуу закінчила ЛДІПДМ (нині Львівська національна академія мистецтв). Тривалий час працювала викладачем малюнку, живопису та психології творчості у декількох черкаських вузах. Живе і працює у Черкасах.

Проект втілюється з ініціативи мистецької організації Мітєц.

МІТЄЦ. НЕФОРМАЛЬНИЙ ПРОСТІР

 

Низка проектів, де МІТЄЦ виступає ініціаторкою виставкової діяльності, спонукає міжрегіональний діалог митців, підтримує некомерціні висловлювання, іноваційні підходи до реалізації ідей. Діяльність МІТЄЦ має культурно-суспільний характер, що дає можливість співпрацювати з різноманітними художніми ініціативами, приватними та державними мистецькими інституціями, представниками художньої спільноти.

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.