EN

Іван Приходько в галереї мистецтв «ЛАВРА»

2 липня о 18.30

Текст організаторів:

Вернісаж і презентація книжки, присвяченої творчості художника, заслуженого майстра України, Івана Приходька.
Своєрідна художня манера автора тримається на міцному підґрунті, утвореному роботами народних майстрів попередніх поколінь. Здається, що Іван Приходько, якому виповнилось 82 роки – чи не єдиний з істинно народних українських художників: наївних і мудрих митців-самоуків. Він ніби несе місію: зібрати в «тіло» власної творчості енергію згасаючого вогню, яким дихає народна творчість споконвіків, поєднуючи пристрасть творення із мінімалізмом та практичністю її реалізації.
Крім нових робіт Майстра в експозиціі представлені ретроспективні, в яких Іван Приходько розкриває тему візуальної пластики прадавньої культури Трипілля, що виявилася для нього не лише близькою територіально, а й співмірною його душі за світовідчуттям. Під враженням впізнаного він створює узагальнені образи, які є омажем трипільським богам.
Окрім мальованок, в експозиціі будуть представлені лаконічні дерев’яні скульптури майстра, в яких органічно втілено одвічні образи, міфологеми яких асоціюються із космічними. Скульптури, хоч
і виконані явно традиційно й спрощено, — навдивовижу сучасні та інформативні. Сферична поверхня об’єктів сповнена руху, почуттів.
Митець переконаний, що візуальна й ментальна перенасиченість життя сучасної людини потребує стишення цього потоку. Його образи потужно кореняться глибоко в часі, історії, в душі самого людства, точніше українця, дотичного землі. Він педалює, образно підсилює все важливе – колір, повноту форми. Таким чином Іван Приходько творить нові знаки й символи, на які упевнено може спиратися духовна міць України.
В рамках проєкту в Галереї мистецтв «ЛАВРА» відбудеться:
2 липня, о 18:30 – презентація книги “ПРИХОДЬКО”, монографічного дослідження мистецтвознавиці Олесі Авраменко, присвячене життєвому і творчому шляху Івана Приходька, написане на підставі докладного аналізу творчого доробку і виставкових експозицій митця, низки інтерв’ю з ним та вивчення непростих життєвих колізій народного майстра. Творчість Івана Приходька розглянута в контексті політичних і соціальних змін у суспільстві протягом його творчості, а також у світлі побутування народних традицій у фольклорі та мистецтві.
3 липня, о 21:30 – показ документального фільму «Земля Івана», режисера Андрія Лисецького, про життя Івана Приходька виробництва Кінокомпанії “Магіка-фільм” за підтримки Держкіно України.
Стрічка отримала головну нагороду Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в національній програмі.
3 липня 2021, з 16:00 до 19:00 – майстер-класи з традиційного наївного малюнка для дітей від самого художника, Івана Приходька.
Під час події діти матимуть нагоду не лише повчитися малювати у стилі наїв, а й познайомитися з творчістю художника та послухати його цікаві історії про створення робіт.
Проєкт створено за підтримки:
Kogutiak Foundation, Фундація Дарини Жолдак, SAS ART Gallery.
Партнери проєкту:
Національноний центр народної культури «Музею Івана Гончара», Музей Івана Гончара, Modern Art Research Institute of the National Academy of Arts of Ukraine, Кінокомпанія “Магіка-фільм”.
Кураторка проєкту: Тетяна Пилипчук.
Іван Васильович ПРИХОДЬКО
Заслужений майстер народної творчості України. Лауреат державних премій ім. Павла Чубинського, Катерини Білокур, Петра Верни. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Народився 17 вересня 1939 року у с. Дударків, Бориспільського р-ну.

Виставка триватиме по 16 липня

Галерея мистецтв «ЛАВРА»
Лаврська, 7Б

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.