EN

ИСТОРИЯ ОДНОЙ ГАЛЕРЕИ

Завтра, 4 ноября “КалитаАртКлуб” (Киев) открывает новое пространство выставкой “TOPOS Юрия Химича. Финляндия”. В видео-сюжете зафиксированы кадры последних дней работы сотрудников галереи в старом помещении на Богомольца, 6.

В видео-материале речь идет о людях, работающих в галерее КалитаАртКлуб, об истории ее создания, а также о буднях и рабочих моментах, связанных с переездом галереи в новое помещение.

(открытие КалитаАртКлуба на Богомольца, 6 состоялось 21 ноября 2008 года).

Кураторський текст до виставки у новому просторі галереї за адресою вул.Малопідвальна, 21/8:

Грецьке topos — буквально «місце», а в переносному значенні — «тема» або місце творчості, в якому народжуються задуми митця.
Юрій Химич (12.04.28–23.07.03) — архітектор за освітою, відомий передусім як живописець — неперевершений майстер архітектурного пейзажу. Невтомний мандрівник, він зберіг у своїх виняткових гуашах численні пам’ятки архітектури України та багатьох країн Європи, залишивши величезний творчий доробок — цілі серії, виконані в поїздках. Більшість робіт створено на пленері.

Історія поїздки художника до Фінляндії у 1969 році видається казковою, а в наші дні — радше детективною. Вона захоплює з першої фрази і тримає увагу читача до самого кінця. Однак і завершення цій історії немає: нам залишається неабиякий спадок — серія з більш як 40 гуашей, створених під час мандрівки, документи (листування двох друзів — українського майстра Юрія Химича і успішного фінського підприємця Онні Ніїнікоскі протягом двох десятків років), а також спогади сина художника Михайла Химича.
І залишається непросте завдання: знайти родину Онні Ніїнікоскі, щоб вручити подарунок, що затримався в часі на довге майже півстоліття..
.
ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ І ВХОДИНИ ДО НОВОГО ПРОСТОРУ ГАЛЕРЕЇ 4 листопада о 19.00!
Музичний гість – Заслужений артист України Volodymyr SolianykВолодимир Соляник

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.