Меню

«Інтринізація» в МЦ «Шоколадний будинок»

15 листопада о 18.00

Текст організаторів:

Відкриття виставки живопису та графіки «Інтринізація» за участі трьох художників: Альберта Фельдмана, Ірини Климової та Юрія Вакуленка.

Альберт Фельдман — ізраїльський та український художник, суспільний діяч, доктор психології, засновник Інституту розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр. Лікар і психолог за освітою, протягом останніх років професійно займається живописом. Член Ізраїльської та Національної української спілки художників. Особливість творчості Альберта Фельдмана полягає у здатності поєднувати мистецтво та професійну діяльність.

Альберт Фельдман допомагає розвитку програм психологічної реабілітації біженців та воїнів АТО за допомогою ізотерапії та лікуванням мистецтвом. У 2015 році — куратор виставки творів живопису, скульптури й декоративно-ужиткового мистецтва, авторами яких є пацієнти психіатричних клінік України.
Куратор Всеукраїнського Конкурсу авторских ляльок (2017, 2018 рр.)
Голова Опікунської ради Музею Шолом-Алейхема (Київ, Україна)
Секретар Опікунської ради Національного музею «Київска картинна галерея» (Київ, Україна).

Живопис Альберта Фельдмана – характерні портрети, емоційні пейзажі, жанрові сцени, соковиті натюрморти. Темою його творів є переважно релігійне життя єврейського народу. Автор неодноразово брав участь у групових та персональних виставках у музеях і галереях України. Картини зберігаються в приватних і музейних колекціях (Музей Шолом-Алейхема, Музей Історії Києва, Національний музей «Київска картинна галерея», Ізраїльський культурний центр (Київ)). На виставці «Інтринізація» експонуються живописні твори 2017-2019 рр. із серії «Хроніки одного царювання».

Вакуленко Юрій (1957 р.н.) народився 19 листопада в місті Нижній Тагіл. У 1977 році закінчив Азербайджанське художнє училище ім. А. Азім-заде в Баку. З 1980 по 1986 рік навчався в Київському державному художньому інституті (КДХІ нині НАОМА) за фахом художник-реставратор, під керівництвом В.Буднікова та О.Кисельова. В 1988 році створив творчу групу «39.2°». З 1986 року веде активну виставкову діяльність. Член Національної спілки художників України. Персональні виставки пройшли в Польщі, Угорщині, Італії, Франції, Люксембурзі та Іспанії.

З 1993 по 2004 рік очолював Центр реставрації та експертизи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. З 2004 року генеральний директор Національного музею «Київська картинна галерея». Доцент кафедри експертизи Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, дійсний член Міжнародного комітету музеїв ICOM ЮНЕСКО і Міжнародної ради зі збереження пам’яток і визначних місць ICOMOS. Кавалер ордена Карла Фаберже. Орден «За заслуги» ІІІ ступеня. Секретар Наглядової ради Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Член Наглядової ради Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України. Заслужений працівник культури України.
Роботи художника знаходяться в музейних зібраннях Києво-Печерського заповідника, Національного музею «Київська картинна галерея», Національний музей Тараса Шевченка, Одеський художній музей, а також у великих приватних колекціях України, Росії, Ізраїлю, США.

В живописному проекті «Арлекініада» (1994, 2016–2019) перед глядачем постає ілюзорна дійсність «у масці», еклектичний, розколотий на друзки світ фантомів, карнавал, на якому королем може стати блазень. В «Арлекініаді» маски носять навіть «маски» – приміром, пам’ятники, аби встояти на своїх постаментах. Усе має свій зворотний бік, свій «виворіт». Різні ролі виконує і головний персонаж циклу – Арлекін. Та найбільше йому вдається образ вічного мандрівника, самотнього, спустошеного, розчарованого.
Юрій Вакуленко сміливо ступає на «історичну територію», установлює діалог з минулим, аби знайти актуальні сенси й виявити приховані. Він експериментує зі стилями, балансує між фігуративними та нефігуративними образами, майстерно використовує принцип накладання кількох шарів зображення, у глибинах яких зашифровує знаки й символи.

Ірина Климова — з 2008 р. і дотепер — завідуючий Музею Шолом-Алейхема (філія Музею історії Києва). До того — керівник артпрограм Інституту юдаїки (м. Київ). Автор багатьох статей, присвячених образотворчому мистецтву, творчості художників України. З 1976 р. працює в галузі промислової графіки та дизайну, брала участь у багатьох вітчизняних та закордонних персональних та групових виставках живопису та графіки. Довгий час була членом редколегії та художником-дизайнером художньо-публіцистичного альманаху Інституту юдаїки «Єгупець». Організовувала та брала участь у численних культурно-просвітницьких та освітніх проектах.

Вхід на відкриття виставки вільний.

Режим роботи:
Вт, Ср, Пт, Сб, Нд: 10.00 – 18.00 (каса до 17.00)
Пн., чт.: вихідні

Виставка проходитиме по 1 грудня.

Мистецький центр «Шоколадний будинок»
Шовковична, 17\2

бачите помилку, пишіть сюди