Меню

ІНТЕРВЕНЦІЯ


Екскурсія Данили Ковача (Ужгород) виставкою «Інтервенція» в «Центрі Андрея Шептицького« (Львів). Експозицію можна подивитися протягом двох місяців.


Реліз організаторів:
«Моє покоління народжене в Незалежній Україні. Тому, мені не відоме радянське життя, проте, я спостерігаю уламки цієї імперії та причинно-наслідкові процеси у культурних сценаріях та особливостях функціонування соціальних інституцій. Пострадянська ідеологія, як бур’ян, що проростає крізь свіжий постелений асфальт. Де і бур’ян не в повні бур’ян, а нова архітектура ідеологічних надбудов не менш міфологізована аніж до 1991 року…
Моя майстерня знаходиться у приміщенні, де у минулому знаходились виробничі майстерні при Спілці художників УРСР. Відтак, цей проект побудований на матеріалах залишених у майстерні худфонду закарпатськими художниками: плакати, газети, книжки, макети до монументальних розписів, мозаїк, сграфіто, що виконувались в інтер’єрах і екстер’єрах на території Закарпаття.
Мені цікаво було пережити певний стан того часу, що існував у майстерні худфонду у період масового розповсюдження радянської ідеології і зберігся у форматі, часто складних для коректного прочитання, артефактів.Часова і соціокультурна віддаль між часами “застою” й “перебудови” та сьогоденням зумовила своєрідні гібридизовані форми прочитання певних образів та символів у масовій свідомості. Архетипи героїв та вождів, як і коректність психосоматичних реакцій у соціальній комунікації набули специфічних характеристик котрі пройшовши крізь іронічний дискурс постмодерну дійшли до адорніанського заперечення культури і як системи і як сукупності ціннісних орієнтирів.
Графічні роботи з артефактами, документами, пов’язаними з середовищем та історією того часу слугували основою для створення цих гравюр. Фарби радянська: гуаш, емалі, лаки за допомогою яких виконували пропагандистські плакати слугували для мене основним матеріалом у створені цієї серії робіт.
Мені цікаво створювати власну семіотичну мову засобами артефактів радянського минулого, що залишились у спадок. Це єдиний зв’язок мене з тією реальністю.
Переживання страху, відчуття невідомого, що впливає на загальну ситуацію сьогодення, можливо наслідки пострадянської свідомості, а можливо певна група ілюзій та спекуляцій призначених для самовиправдання».

Основні образи в роботах: «Людина з м’язів», крокуюче єкорше гравюра Питер Пауль Рубенс (1577-1540)
«homo sapiens» череп людини розумної
Реді мейд (полові килимки, серветки)
Механізм — при рятуванні від пожежі 1897 (який не виконує своєї функції)

Пост радянська ідеологія як бур’ян який проростає крізь свіжий постелений асфальт…

Техніка: високий друк, ліногравюра, монотипія, відбитки авт. тех. (станок П. Ю. Бедзира)
Матеріал — радянська гуаш, зелена емаль, німецька типографна фарба спрей,
фрагменти вирізані з радянських плакатів та журналів.

Виставка триватиме 2 місяці

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для свободного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.                 Бачите помилку, пишіть сюди
Матеріали за темою
ДАНЯ КОВАЧ ЗАПРОШУЄ