EN

ІНШИЙ КРАЄВИД ОЛЕГА ДІМОВА

Фотограф Олег Дімов (Одеса).

Профілюючими темами моїх фотографій завжди є роз’єднаність та ізоляція, і як наслідок – самотність. У пошуку пластичного мотиву я завжди концентруюсь на предметі чи людині як на одиницях. І в результаті творчої роботи отримую лише локанічне зображення. Зрештою, у багатьох моїх роботах, а пізніше — і в проектах, простежуються вищезазначені проблематики

Раніше мені здавалося: якщо я вийшов з дому без фотоапарату, то начебто не вийшов на роботу. Наприклад, у мене багато фотографій із асфальтом, який я знімав під час прогулянок. Це завжди досить мінімалістичний мотив. Він позбавлений зайвої літературності. Коли я навчався, нам постійно казали, що наші роботи не повинні бути роздроблиними, навпаки — вони мають бути цілісними. Працюючи із цілісністю, ми поступово приходимо до образу. Мені здається, образ — це одна із важливих складових мистецтва.

Починаючи працювати над серією “Інший краєвид”, мені хотілося прийти до колишньої лаконічності та строгостi зображення, з яким я працював десять років тому, але з привнесенням до нього нової складності. Спочатку серія мала назву “Інший пейзаж”, але сьогодні слова “край”, “кордон”, “лінія” набули інакшого змiстовного навантаження. Тепер ці поняття бiльше пов’язані з очікуванням, страхом та порожнечею.

Якби я жив в іншому місці, якими були б спроби особистих висловлювань? Гадаю, що естетичний ряд, котрий я використовую, ніколи не мав того спектра, який дозволяв визначити мою локальну приналежність, але в серії “Інший краєвид” така можливість є. Цим пейзажам майже нічого не заважає бути упізнаними. Навіть свідомо видалені їх частини.

Олег Дімов.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.