EN

IN MEMORIAM

До 9 травня в культурній лабораторії «Едукаторіум» (Київ) можна подивитися виставку Іштвана Молнара (1968–1993).

Текст організаторів: 

В історії вітчизняної культури другої половини ХХ ст. особливе місце посідає альтернативне мистецтво закарпатських художників, які нерідко апелювали у своїй творчості до європейського модернізму. Одним із адептів західного експресіонізму був Іштван Молнар — помітна фігура в ужгородському неформальному культурному середовищі 1980-х — початку 1990-х рр., організатор альтернативної художньої групи «Ліве око», засновник рок-гурту «St. Pauli Guys». Своєю сміливістю та експресивністю його роботи перегукуються із творами Егона Шиле. Містичним чином і долі австрійського й закарпатського митців виявилися схожими.

«Близько семи років активної творчості — короткий, але надзвичайно потужний період, в якому здійснилося все… Цей час — це „геніальність молодості”, коли все вдається відразу і постійно, коли молода енергія не знає меж і обмежень. Коли відкриваєш мистецтво світу і знаходиш там споріднені душі, рівняєшся на світ і ведеш з ним рівноцінний художній діалог і маєш свій часом категоричний погляд на речі» – зазначав мистецтвознавець М. Сирохман.

Виставка «In Memoriam», присвячена пам’яті Іштвана Молнара, вперше знайомить київського глядача з творчістю ужгородського «неформала», який за своє коротке життя встиг залишити помітний слід в історії сучасного мистецтва Закарпаття. Його творчість постає надзвичайно цікавим явищем у контексті свого часу.

Іштван Молнар (1968–1993)
Народився в Мукачеві. Навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва (1982–1987). Педагог з фаху — В. Петрицький. З 1986 р. брав участь в обласних, республіканських і міжнародних виставках. 1989 року вступив до Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.