EN RU

ХУДОЖНИК МАЄ БУТИ ГОЛОДНИМ

«Щось подібне ми почули від ректора НАОМА Андрія Чебикіна у відповідь на питання «Де може працювати студент академії після випуску?» — коментар Лізи Корнійчук (Київ). Відео-скетч Олексія Яловеги (Харків).

«Після резонансної акції «У дверях», яку провела у НАОМА студентка живописного відділу Альона Мамай, порушивши низку наболілих для академії тем, зокрема якість і актуальність академічної освіти, мистецтвознавці вирішили взяти коментар з приводу подій у ректора НАОМА Андрія Чебикіна. Ми запитали його про те, ким і де може працювати художник після закінчення НАОМА. Відповідь вилилась у довгий пасаж з посиланнями на історії з дитинства і власну кар’єру, але, по суті, зводилася до тези, яку комічно втілив у своєму відео художник Олексій Яловега«.

Ліза Корнійчук, студентка НАОМА

 

«От разговора с Чебыкиным осталось впечатление, как от политических дебатов.
Я не сравниваю этих людей но, может, вы видели выступления Дональда Трампа: на всех накричит, перебьет, назовет идиотами и наобещает — а людям так нравится — ух, крепкая рука нужна, доминирующий лидер. Я это тому, что многим нужен руководитель с образом.
Мне лично все-равно, пусть хоть горбатый, кривой и несимпатичный будет — но на прямые вопросы должен отвечать: да, это можно, через неделю заменим. Или: нет, в силу таких-то причин. Мне не нужно чтобы на административные вопросы, начинали забалтывать, смотрели мне в глаза и рассказывали трогательные истории. Желательно, чтобы такие обояшки работали в связях с общественностью, а не имели руководящие полномочия. Сейчас как-то все обстоит противоположным образом.
Я хочу услышать честный ответ: «Мені важливо зберегти місце ректора, а не займатися вашими проблемами. Середній вік людей в моєму колективі 65 — вони нічого сучасного не підтримають, а я не можу ризикувати». Есть же разница между тем, чтобы вести открытый честный диалог и тем, чтобы во всем соглашаться. Вместо этого звучит то, что обычно принято говорить».

София Бергинер, студентка НАОМА

 

МіТЄЦ продовжує слідкувати за подіями в НАОМА та ропочинає цією публікацією показ відео-скетчів художника Олексія Яловеги (Харків).

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.