Меню

Христина Храновська & L’Officiel Україна у НХМУ

15 березня о 18.00

Текст організаторів:

Христина Храновська спільно з журналом L’Officiel Україна представляє проект CHLOE COUTURE, покликаний привернути увагу суспільства до моди як до одного з видів візуальних мистецтв.

Неможливо уявити сучасний музей без міждисциплінарних проектів, пов’язаних з модою, архітектурою та дизайном. Працюючи над візією розвитку музею як інституції та беручи участь у розробці концепту музею сучасного мистецтва, наразі NAMU робить перші кроки в напрямку розширення своїх зацікавлень. Експериментальна для музею подія – гостьовий проект модного Дому зі світовим ім’ям – це передвісник майбутніх проектів. Він покликаний створити ситуацію, коли в ролі музейних експонатів можна уявити не характерні для нашої колекції речі, відчути матеріал, з яким музей загалом планує працювати, розробляючи дослідницькі музейні проекти.

CHLOE COUTURE ‒ це ретроспектива всесвітньо відомого модного Дому, заснованого 1952 року талановитою дизайнеркою Габі Агьєн. Протягом усього часу існування Chloé залишається брендом, орієнтованим на потреби жінки. В різні періоди модний будинок очолювали видатні дизайнери ‒ Карл Лагерфельд, Стелла МакКартні, Фібі Файло, Ханна МакГіббон та інші. Дім моди Cloe завжди вітав молоді таланти і свіжі ідеї. З 2017 року креативним директором Дому є Наташа Рамсей-Леві.

В рамках проекту представлено спеціальну ретроспективну колекцію Chloé Archive, сформовану 2011 року, яка відтворює тематичні лінії бренду та ключові моменти історії модного Дому. У двох залах представлено тридцять образів: впізнавані, знакові моделі експонуються поруч із менш відомим, але не менш важливим для історії моди вбранням, вперше показаним широкій публіці. Серед них і романтичні шифонові сукні Chloé, що навіюють спогади про моду 1970-х, і сюрреалістичні витвори1980-х, і практичний одяг 2000-х. І сукні Карла Лагерфельда різних років, і куртки Стелли МакКартні з її останньої колекції для Chloe, і брючний костюм з минулорічної колекції дизайну Наташі Рамсей-Леві. CHLOE COUTURE демонструє внесок модного Дому в історію світової моди.

У першій залі одяг на манекенах доповнюють архівні матеріали, які розповідають про творчий процес дизайнерів, що працювали як креативні директори Chloé — нотатки, документи, світлини з показів, редакційні статті.

У другій залі вбрання «супроводжує» добірка вінтажних журналів L’Officiel з 1970-х років до сьогодні та знамениті фотографії Гі Бурдена, Клайва Ерроусміта, малюнки класика fashion-ілюстрації Антоніо Лопеса (1943-1987). Візуальний супровід демонструє, яким чином Дім моди Chloé створює впізнавану естетику і шарм, «зашитий» в ДНК бренду.

В рамках проекту відбудуться лекції про історію Дому Chloe та роботу з його архівами.

Ініціаторка проекту ‒ Христина Храновська, представниця Chloe в Україні
Кураторки ‒ Джеральдін-Джулія Сомьє і Уляна Бойко
Архітектор – Арно Колкомб
Інформаційна підтримка ‒ L’Officiel Україна

Виставка триватиме до 28 березня
Вхід: За вхідними квитками музею

Національний художній музей України
Грушевського, 6

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою