EN

ХАЛТУРА


Безстроковий проект Володимира Кожухаря (Одеса). Сюжет створено за підтримки «Українського культурного фонду».

Володимир Кожухар у сюжеті про:

 

00.04-00.50

Я хочу показати безстроковий проєкт «Халтура». Cлово халтура — з церковного вжитку, і називалися так хранителі бібліотек.

Згодом слово стало позначати дармову роботу, потім — випадковий заробіток священиків, це як відспівування на поминках. За однією з версій, «халтура» походить від слова «Харитон» — картон, папір.

 

00.51-01.17

Одна з моїх важливих робіт, називається «Диван-культура». Я прийшов до неї, розмірковуючи над музикою. Припустимо, класична музика має певне число виконавців, ти їх знаєш і, слухаючи той чи інший твір, зручно себе почуваєш. Диван залишається диваном, він може бути різного дизайну або наповнення, але це — диван, на якому тобі зручно перебувати.

 

01.18-01.30

Сьогодні культура того ж постмодерну — це якесь зручне місце, в якому ти знаходишся. Це тема для роздумів.

 

01.31-01.52

Тут не важливий сюжет, перший імпульс я намагаюся якомога швидше, відключаючи розум, передати за допомогою живопису на такому дармовому матеріалі.

 

01.53-02.26

Це може бути зображення з телевізора, або просто йшов по вулиці і побачив яму… Це — інший бік халтури. Ти розумієш, що є замовлення, і халтуру ти завжди робиш добре. І в якийсь момент розумієш, що все мистецтво в світі — це халтура, суцільне замовлення. Замовлення церкви, замовлення влади…

 

02.27-02.42

Мікеланджело, наприклад, те, що він робив для себе, називали творчістю. А тут халтура  є халтура. На мій погляд, це — багатозначний сьогодні проєкт.

 

02.43-03.05

Це те, за що концептуалізм боровся — некомерційне мистецтво, яке не можна продати. Замовник у тебе — саме мистецтво.

 

03.08-03.24

Це поки все, що є. 

МІТЄЦ висловлює подяку Максиму Ковальчуку (Одеса-Київ) за сприяння в організації зустрічі.

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.