Презентація книги Богдана Мисюги в галереї «Ваґабундо» (Івано-Франківськ). Грудень, 2019 року. 7 лютого 2020 року презентація альбому за участю автора в НАМУ (Київ).
Текст організаторів:
Презентація відбувається в рамках дослідницької платформи Музею сучасного українського мистецтва Корсаків “Генеза” та паралельної програми NAMU до проекту «Модернізм в Україні» і підготовки нової експозиції мистецтва другої половини ХХ століття.
Ця подія відповідає актуальним завданням переосмислення мистецьких процесів ХХ століття, усвідомлення їхньої багатошаровості й складності, розгляду українського мистецтва в контексті світового. Показовою у цьому сенсі є постать Карла Звіринського (1923–1997), видатного львівського художника, одного з лідерів українського неофіційного мистецтва, засновника «підпільної школи», з якої вийшли відомі митці – Зеновій Флінта, Іван Марчук, Андрій Бокотей, Олег Мінько, Роман Петрук та інші. Сам Звіринський не лише наголошував на необхідності засвоєння досвіду світового мистецтва, його творчість виявилася суголосною тенденціям сучасного європейського мистецтва 1950–1970-х років.
Книга “Герметичне коло Карла Звіринського” – альбом-монографія Музею сучасного українського мистецтва Корсаків (Луцьк) та Львівської національної академії мистецтв. Вперше зібрані в єдиному контексті ранні твори Карла Звіринського та його учнів. Цитати з інтерв’ю, таблиці та конспекти лекційних занять відкривають правду про діяльність “підпільної академії” Звіринського та сутність його творчого методу.
Публічна лекція автора книги Богдана Мисюги про альтернативну культуру Львова 1950–1970-х
років є запрошенням до дискусії про методи і форми дослідження неофіційного мистецтва та
визначення його ролі в українсько-європейських художніх зв’язках.
Вартість – за вхідним квитком до музею.